Medzinárodná súťaž "Istrobot 2006"

25. apríla 2006 sa začali presúvať roboty i so svojimi majiteľmi - programátormi a konštruktérmi do hlavného mesta Bratislavy. Na pôde Katedry automatizácie a regulácie Fakulty elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity sa konal šiesty ročník súťaže Istrobot 2006.

"Oravský team" ako označil žiakov zo ZŠ Chlebnice a Dlhá nad Oravou, organizátor súťaže Ing. Richard Balog, tam nemohol chýbať. Po dlhých hodinách cesty sme sa zložili v aule a vybrali sme sa do bratislavskej ZOO. Uchvátení a vyčerpaní žiaci večer testovali robotov. Tento rok ich bolo neúrekom, žiaci z Chlebníc priniesli troch a z Dlhej štyroch robotov. Roboty boli konštruované z LEGO stavebníc, programované v jazyku NQC, tak aby sa mohli zúčastniť troch kategórií:

Organizátori si dali záležať, pripravili výborné ubytovanie v Gabčíkove a odvoz poschodovým autobusom.

26.04.2006 v dopoludňajších hodinách prebehli prvé dve kolá MiniSuma a Stopára. Popoludní bolo finále. S radosťou sme zistili, že medzi robotmi, ktorí prešli po čiare boli aj Beanpole a Bredtree, ale na prvé tri miesta by museli byť ešte rýchlejší. Tiež potešujúce bolo, že medzi štyrmi sumistami vo finále bol aj náš, chlebnický Majster Július. Skončil na druhom mieste a tak si žiaci z Chlebníc (Marek Sárený a Július Staš) odniesli domov nielen pekné zážitky, ale aj umiestnenie. PaedDr. Karol Pauchly zaujal obecenstvo informáciami o súťaži RoboCup Junior 2005 v japonskej Osake a podumal nad zákonom o ochrane fajčiarov.

27.04.2006 sme sa unavení a spokojní vracali na Oravu. Skonštatovali sme, že nielen ťažká, dlhodobá príprava, skúsenosti, ale i nemalé finančné náklady, ktoré sme vložili do neštandardných snímačov, sa vyplatili.

Návšteva ZOO

Večerné testovanie robotov

Súťaž Istrobot 2006

Bývanie v Gabčíkove a cesta domov