Celoslovenská súťaž "RoboCup Junior 2006"

V stredu 8. marca 2006 sa žiaci približne dvadsiatich základných škôl a osemročných gymnázií z celého Slovenska stretli v Starej Turej, v priestoroch Združenej strednej školy elektrotechnickej, aby počas dvoch dní súťažili v stavbe a programovaní modelov z robotických stavebníc LEGO, v robotickom futbale, robotickej záchrannej misii a robotickom tanci. Akciu pripravila Slovenská spoločnosť elektronikov s podporou Infoveku a Ministerstva školstva.

Naša škola chcela uplatniť skúsenosti, nadobudnuté žiakom Marekom Sáreným na RoboCup Junior 2005 v Osake, v kategórií Záchranár. Skúsenosti a schopnosti nášho žiaka boli vynikajúco zhodnotené v spolupráci s Júliusom Stašom, druhým členom tímu z našej školy. Úlohou bolo zostrojiť a naprogramovať robota, ktorý simuluje záchranu obetí, v tomto prípade postáv z alobalu a zelenej pásky ležiacich na dráhe. Dráha bola vytvorená čiernou elektroinštalačnou páskou a viedla cez niekoľko miestností. Jej súčasťou boli i dve rampy, prekážka (tehla) na dráhe a prerušenie čiary.

Tento rok sa podľa medzinárodných pravidiel prvýkrát trestalo odpočítaním 5 bodov za každý dotyk robota rukou a 2 bodov za nájdenie obete na mieste, kde sa obeť nenachádza. Rozhodujúci bol v provom rade počet bodov za nájdené obete, pričom maximálny počet 150 získalo družstvo ZŠ s MŠ Dlhá nad Oravou pod vedením PaedDr. Zuzany Pauchlyovej. My sme pár bodov stratili a umiestnili sme sa na druhom mieste.