Hviezdoslavov Kubín

Dňa 7.apríla 2008 sa v našej škole konalo školské kolo Hviezdoslavov Kubín, ktorého sa zúčastnilo 24 žiakov II. stupňa. Súťažilo sa v dvoch kategóriách - v poézii a próze.

Prednes hodnotila štvorčlenná porota, ktorú tvorili p. uč. - Zimmermannová, Domáňová, Kadučáková a Mišalová. Súťažiaci zaujali všetkých prítomných aj tým, s akým nadšením a radosťou predviedli svoj výkon. Určite čítanie kníh a vôbec krásna literatúra im nie je neznáma.

Úlohou poroty bolo vybrať spomedzi všetkých súťažiacich jednotlivých kategórií tých najlepších. Porota mala veľmi ťažké rozhodovanie, pretože každý jeden prednes niečím zaujal. Nakoniec porota vyhodnotila žiakov a vybrala z každej kategórie troch najlepších v poézii a próze.

Próza

II.kategória

1. L. Sojčáková, 7.ročník
  2. M. Stachera, 7.ročník
  3. neudelené

III.kategória

1. R. Meľová, 8.B
  2. I. Furjelová, 8.B
  3. K. Suľová, 8.B
Poézia

II.kategória

1. M. Viglašová, 7.ročník
  2. S. Stašová, 5.B
  3. J. Spišák, 6.ročník a M. Suľa, 6.ročník

III.kategória

1. M. Stachera, 8.A
  2. D. Stašová, 9.B
  3. V. Kuhajda, 9.B

Víťazom blahoželáme!

Všetkým postupujúcim držíme palce, aby v okresnom kole podali čo najlepšie výkony, veď čítanie dobrej knihy je ustavičný dialóg, pri ktorom nás kniha oslovuje a naša duša odpovedá.

Dominika Stašová, 9.B