Február 2011

Zábava na snehu

Dňa 2.2.2011 sme s deťmi z materskej školy využili nádielku snehu a do blízkeho okolia sme sa vybrali za zimným športom. Deti sa zoznámili s rôznymi druhmi športov, ktoré sa realizujú na snehu. Na boboch sme si aj zasúťažili. Niektoré deti si vyskúšali aj bežky. Zábava na snehu sa im veľmi páčila.

Karneval v MŠ

V spolupráci s rodičmi sme dňa 9.2.2011 v MŠ sa organizovali karneval. Karnevalu sa zúčastnili všetky deti, ktoré mali krásne masky. Masky boli rôznorodé od princeznej cez černokňažníka, princa, piráta a samozrejme, že nechýbal ani šašo.

Takto sme si spoločne s deťmi pripomenuli fašiangový čas. Každá maska bola odmenená a nechýbala ani tombola a občerstvenie.

Lyžiarsky výcvik

7. - 11. februára sa žiaci 7. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku. SkiCentrum Uhliská v Nižnej poskytlo lyžiarom vhodne upravený svah a slniečko ich obdarilo svojimi teplými lúčmi.

Možnosť lyžovať v poobedňajších hodinách mali v utorok a v stredu žiaci 8. a 9. ročníka.

Lyžiarsky výcvik viedli p. učiteľka Mišalová a p. učiteľ Babic, ktorým patrí vďaka za cenné rady a pomoc pri prvých nesmelých pokusoch našich žiakov, ale tiež za ochotu zorganizovať lyžovačku poobede i pre skúsenejších lyžiarov.

Geografická olympiáda

Dňa 9. februára 2011 sa v Dolnom Kubíne konalo obvodné kolo Geografickej olympiády, kde vo svojich kategóriách súťažili žiaci 5. - 9. ročníka.

V kategórii F - 8. ročník sa olympiády zúčastnilo 9 žiakov, z ktorých bolo šesť úspešných riešiteľov. Našu školu v tejto kategórii reprezentovala Evka Viglašová a vyhrala 1. miesto.

Súťažiacej, ktorú pripravovala pani učiteľka Meľová, srdečne gratulujeme a prajeme veľa úspechov v krajskom kole!