Január 2011

Vyhodnotenie výtvarnej súťaže "Anjel Vianoc 2010"

Viac ako mesiac sme čakali na vyhodnotenie súťaže "Anjel Vianoc 2010", ktorú organizovalo Centrum voľného času "DOMČEK" v Dolnom Kubíne. Napokon 18. januára prišla veľmi príjemná správa, že naša snaha bola odmenená úspechom.

Žiaci: Timea Meľová, Ivanka Hajdúchová, Ivanka Maxoňová, Evka Červeňová, Dávid Hajdúch a Aďka Janíková, ktorí od polovice novembra tvorili anjelov (pozri tu) získali 1. miesto. Bližie informácie o priebehu a výsledkoch súťaže sme sa nedozvedeli a nie sú uverejnené ani na stránke CVČ.

K peknej reprezentácii našej školy piatakom gratulujeme a dúfame, že budú i naďalej uplatňovať svoj talent v ďalších umeleckých súťažiach.

Olympiáda v nemeckom jazyku

Dňa 20.1.2011 sa v Centre voľného času "DOMČEK" v Dolnom Kubíne konalo obvodné kolo Olympiády v nemeckom jazyku. Z našej školy do obvodného kola postúpili dve žiačky - Natália Meľová zo 7. triedy a Eva Viglašová z 8. ročníka.

V kategórii 1A N. Meľová obsadila 3. miesto a v kategórii 1B E. Viglašová takisto získala 3. miesto.

Žiačkam, ktoré na túto súťaž pripravovala pani učiteľka Zimmermannová, gratulujeme!

Karneval

Odmenou za polročné snaženie pre žiakov našej školy bol karneval, ktorý každoročne pripravujú deviataci spolu s triednou učiteľkou. Karneval sa uskutočnil 27. januára 2011 a bol plný hier, súťaží, tanca a zábavy.

Porota ocenila tri najkrajšie masky. Rozhodovanie bolo veľmi náročné, pretože mnohé masky boli zaujímavé a krásne.

Po skončení karnevalu bola pre starších žiakov pripravená diskotéka.