September 2010

Otvorenie nového školského roka

Po dvojmesačných prázdninách žiaci 2. septembra opäť otvorili bránu školy. Spolu s triednymi p. učiteľmi ich prvé kroky viedli do kostola. Po svätej omši sa žiaci zhromaždili v priestoroch telocvične.

Krátkym programom deviataci uvítali prvákov a druháci ukázali, čo sa v škole za rok naučili. Vo svojom príhovore riaditeľ školy všetkých srdečne privítal a vyzdvihol nielen dôležitú úlohu vzdelávania ale i výchovy.

V Juráňovej doline

Slnečné septembrové dni "babieho leta" vytiahli 22. septembra deviatakov do prírody. Vybrali sa náučným chodníkom v Juráňovej doline v severnej časti Západných Tatier.

Nenáročná trasa s dĺžkou 8 km viedla tiesňavou Juráňovho potoka, ktorá je typická strmými skalnatými vápencovými stenami najrôznejších tvarov s množstvom vodopádov a s geologickými fenoménmi - krútňavovými hrncami.

Pobyt v prírode bol pre žiakov netradičným a zaujímavým sprostredkovaním vedomostí.