November 2011

Informatická súťaž

V dňoch 10. a 11. novembra sa naši žiaci zapojili do on-line informatickej súťaže iBobor. Ich úlohou bolo vyriešiť 15 úloh v časovom limite 40 minút. Úspešnými riešiteľmi sú tí, ktorí dosiahli aspoň 50 z maximálneho počtu 80 bodov. Z našej školy sú to Evka Červeňová (VI.A) a Milan Šnapko (VIII). Srdečne gratulujeme!

Olympiáda zo slovenského jazyka (školské kolo)

Dňa 15.11.2011 sa uskutočnila písomná časť olympiády SJL a dňa 23.11.2011 sa uskutočnila ústna časť olympiády SJL.

Zloženie poroty: Mgr. Mária Zimmermannová, Mgr. Renata Kadučáková, Mgr. Martina Mišalová

Plný počet bodov: 14 bodov za písomnú časť:

I. miesto: E. Oršuliaková 9. B (10 bodov), M. Šnapko 8. (10 bodov)
II. miesto: P. Žuffa 9. B (9 bodov), S. Stašová 9. B (9 bodov)
III. miesto: E. Viglašová 9. B (8 bodov), L. Brunčáková 9. B (8 bodov)

Do obvodného kola postupuje prvý súťažiaci (najvyšší počet bodov za písomnú a ústnu časť)

Plný počet bodov v ústnej časti: 5 bodov

Najvyšší počet bodov získal Milan Šnapko z 8. triedy - 15 bodov. Bude reprezentovať našu školu v okresnom kole v Dolnom Kubíne, ktoré sa bude konať dňa 2. decembra 2011.

Blahoželáme!

Besedy s témou zdravia

V novembri prebiehali na našej škole besedy na tému zdravia. Žiaci 7. a 8. triedy si mali možnosť vypočuť prednášku o škodlivosti fajčenia. Dozvedeli sa, že tento zlozvyk spôsobuje zužovanie ciev, rôzne druhy rakoviny. Nadobudli vedomosti o tom, ako pľúca fajčiara a aj časti jeho končatín postupne odumierajú.

Zaujímavou pre nich bola informácia, že jedna cigareta má v sebe viac ako 4000 nebezpečných látok. Nielen pre našich žiakov ale aj pre nás z toho vyplýva - ak nefajčíš, tak vydrž aj naďalej bez cigarety. Ak už fajčíš ukonči užívať túto drogu čím skôr. Pomôžeš tak sebe aj svojmu okoliu.