Február 2013

Zábava na snehu

Zima sa predstavila štedrou snehovou nádielkou. Žiaci 6.B neváhali, spolu vybehli na kopec za zábavou. Niektoré momenty natočili na video a zaslali do súťaže o SUPER SNEHULIAKA 2013, ktorú vyhlásil portál SPORTTUBE.sk. Výhercu súťaže nakoniec určí hlasovanie i odborná porota.

Všetkým ďakujeme za vaše hlasy!

Mgr. Miroslava Šimková

Lyžiarsky výcvik

Tak ako v minulosti aj minulý školský rok Základná škola v Chlebniciach v súlade s učebnými osnovami z telesnej a športovej výchovy pre siedmy ročník usporiadala pre svojich žiakov lyžiarsky výcvik. Lyžovanie je súčasťou základného učiva, je pohybová aktivita v prírodnom prostredí, ktorá má mimoriadny význam pre telesný a pohybový vývoj a zdravie. Je jednou z najfrekventovanejších pohybových aktivít obyvateľov Slovenska, a preto aj rezort školstva odporúča venovať lyžiarskym výcvikom a kurzom mimoriadnu pozornosť.

Lyžiarsky výcvik (LV) sa uskutočnil v dňoch od 18.2-22.2. 2013 v lyžiarskom stredisku Nižná Uhliská. LV sa zúčastnilo 35 žiakov. Odborné vedenie a pedagogický dozor zabezpečovali dvaja učitelia Mgr. Babic Pavel a Mgr. Martina Mišalová. Ciele a úlohy, ktoré si LV vytýčil boli splnené, žiaci odchádzali z LV spokojní, vyšportovaní, ale hlavne lyžiarsky dostatočne zruční a schopní v budúcnosti zmysluplne, zdravo vyplniť svoj voľný čas aj touto športovou aktivitou.

Záverom by sme chceli poďakovať vedeniu školy za sladké odmeny, ktorými sme odmenili aktivitu a slušné správanie sa žiakov na LV a Rodičovskému združeniu za finančnú pomoc, ktorou nám uhrádza náklady na dopravu žiakov.

Mgr. Martina Mišalová

Dňa 18.2-22.2.2013 sme sa my žiaci 7.A a 7.B triedy zúčastnili lyžiarskeho výcviku. Každé ráno o 7.45 sme sa stretli pri našej škole. Malý autobus nás odviezol do lyžiarskeho strediska Nižná.

Prvý deň nás rozdelili do skupín, podľa schopnosti lyžovania. Slabší lyžiari sa lyžovali na malom vleku. Každý deň sa zdokonaľovali. Svoje sily sme si mohli dobiť občerstvením v miestnom bufete. Dobrú náladu nám robila veselá hudba.

Posledný deň sme dostali sladkú odmenu. Všetci sme boli spokojní so svojim výkonom.

Sára Kantárova 7.A