Máj 2013

Vlastiveda netradične

Obsahom učiva predmetu vlastiveda v treťom ročníku je Slovensko v minulosti a dnes. Žiaci sa oboznamujú s významnými osobnosťami a Slovenskom v súčasnosti. Súčasťou tematického celku je aj poznávanie symbolov Slovenska. Jedným z nich je štátna vlajka, ktorú si tretiaci sami vyrobili.

Tak už len „Hurá!!!! Fandiť slovenskému hokeju!“

Deň matiek

Deň matiek sme oslávili prvú májovú nedeľu. Všetkým mamám, starým mamám sa prišli poďakovať ich deti s piesňami, tancami a milým slovom.

Slávik Slovenska 2013

Okresné kolo speváckej súťaže sa konalo 14.mája v priestoroch Cirkevnej spojenej školy v Dolnom Kubíne. Našu školu reprezentovali dievčatá za všetky tri kategórie. V prvej kategórii Jana Ťapajnová (3. trieda) obsadila 2. miesto, Martina Ťapajnová (5. trieda) z druhej kategórie 2. miesto. Martina Salusová v tretej kategórii získala 1. miesto a postupuje na krajské kolo. Gratulujeme!

Koncert ZUŠ Nižná

Základná umelecká škola Nižná prezentovala prácu svojich žiakov výchovným koncertom, ktorý sa uskutočnil 16. 5. 2013 v priestoroch MOS v Chlebniciach. Predstavili sa v ňom žiaci v hre na rôznych hudobných nástrojoch. Program spestrilo tanečné vystúpenie folklórneho tanečného súboru.

(SE)

Vítanie jari a stavanie mája

Spoločne sme s deťmi vykopali jamu a chlapci postavili mája, dievčatá ho vyzdobili stužkami, ktoré nastrihali a tak sa spoločne pri ňom zahrali a zaspievali pesničku : Staviame my máje... V súťaži, ktoré poriadalo MPC Žilina sme sa umiestnili na 2. mieste.

M.Furjelová zast. pre MŠ Chlebnice