December 2013

Zlaté kuriatko

Čakanie na blížiaceho sa Mikuláša nám 3. decembra spríjemnili účinkujúci z divadla SCÉNA Prešov. Divadelným predstavením Zlaté kuriatko nás nielen pobavili, ale zároveň pripomenuli skutočné hodnoty života, ako je láska, rodina a porozumenie.

Advent - očakávame narodenie Ježiška

Na tieto sviatky sa najviac tešia deti. Aj naši najmenší si čakanie Vianoc spríjemnili výzdobou tried a chodby. Spolu so sestričkou Andrejou si postupne vypĺňajú adventný kalendár dobrých skutkov. V triedach nechýba betlehem, či vyzdobený vianočný stromček.

Školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka

Dňa 17.decembra sa konalo školské kolo tejto olympiády. Do súťaže sa zapojilo 11 žiakov. V kategórii 1 A /žiaci 5. - 7. roč./ súťažili 4 žiaci a v kategórii 1 B /žiaci 8. - 9. roč./ súťažilo 7 žiakov. Do poroty zasadli vyučujúce nemeckého jazyka: Mgr. Martina Mišalová a Mgr. Mária Zimmermannová.

Výsledky 1 A:

1. Michal Hudec, 7.A
  2. Ivana Gvorová, 6.
  3. Petra Pavolková, 6. a Michaela Spišiaková, 7.A

Výsledky 1 B:

1. Karol Viglaš, 8.B
  2. Katarína Stašová, 8.A
  3. Barbora Bakošová, 8.A a David Hajdúch, 8.B

Víťazom srdečne blahoželáme! Okresného kola sa zúčastnia žiaci, ktorí skončili na 1. mieste. Okresné kolo sa bude konať v januári 2014 v Dolnom Kubíne.

Ďakujeme všetkým žiakom, ktorí sa zapojili do súťaže.

ZM

Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma! Zväčši ma!

Pečenie medovníčkov

Predvianočné dopoludnie v škole si 19. decembra spestrili žiaci prvého stupňa. Spolu so svojimi pani učiteľkami upiekli voňavé medovníčky v priestoroch školskej kuchynky. Spolu si na nich pochutnali a nezabudli ani na svojich blízkych.