Január 2014

Hodina o červenom kríži

Na podnet SČK sme zorganizovali v škole akciu Hodina o červenom kríži. Všetci žiaci našej školy sa oboznámili s činnosťou dobrovoľníkov i členov organizácie ČK prostredníctvom krátkej prezentácie, ktorú si pripravili členky zdravotníckeho krúžku. Po prezentácii v triedach nasledovala diskusia, v ktorej zdravotníčky odpovedali na zvedavé otázky žiakov.

V škole sme vyhlásili aj výtvarnú súťaž na tému ČK očami detí. Žiaci na výtvarrných výchovách kresbou vyjadrili svoj pohľad na činnosť ČK. Tie najzaujímavejšie práce sme umiestnili na centrálnu výstavku. A na hodinách biológie si žiaci precvičovali prvú pomoc pri záchrane života.

(mš)

Okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 23.janára 2014 sa konalo okresné kolo Olympiády v nemeckom jazyku v ZŠ Janka Matúšku v Dolnom Kubíne. Našu školu reprezentovali dvaja žiaci.

Karol Viglaš z 8.B triedy v kategórii 1B sa umiestnil na 3. mieste. Na súťaž ho pripravovala p.uč. Mišalová.

V kategórii 1A Michal Hudec zo 7.A triedy sa umiestnil na 2. mieste. Na súťaž ho pripravovala p.uč. Zimmermannová.

Súťažiacim ku pekným výsledkom blahoželáme!

ZM

Karneval

Dňa 31. 1. 2014 žiaci deviateho ročníka organizovali karneval pre svojich spolužiakov. V tento deň sa kultúrny dom zmenil na rozprávkovú krajinu, kde sme mohli vidieť mnoho rozprávkových postavičiek. Miestnosť plnú hudby, tanca, smiechu dopĺňali rôzne súťaže a tomboly. Každá maska dostala sladkú odmenu. Na záver by sme sa chceli poďakovať našim sponzorom, aj vďaka ktorým sme mohli karneval organizovať. Veľká účasť nás potešila. Veríme, že všetci boli spokojní.

tr. uč. Kantárová Mária, Mária Bohucká