November 2013

Komparo - celoslovenské testovanie

Dňa 7. novembra sa uskutočnilo celoslovenské testovanie žiakov 8. a 9. tried pod názvom Komparo, ktoré organizuje Exam testing, spol.s.r.o.

Toto testovanie má za úlohu overiť vedomosti žiakov a pripraviť ich na Testovanie 9-2014, ktoré už bude mať za následok prijatie alebo neprijatie žiaka na strednú školu.

V tomto školskom roku sa testovania zúčastnilo 37 žiakov 8.A a B triedy a 19 žiakov 9. triedy. Ich pocity boli rôzne, no my veríme, že väčšina dokázala, že vie uplatniť získané vedomosti v praxi.

Netrpezlivo všetci budeme očakávať výsledky, ktoré sa dozvieme 4. decembra t.r.

Mgr. Domáňová Natália,VP

Burza SŠ v Dolnom Kubíne

Centrum PPPaP v Dolnom Kubíne pripravilo v priestoroch Mestského kultúrneho strediska na Námestí slobody v Dolnom Kubíne pre žiakov 9. ročníkov burzu informácií o stredných školách, kde sa naši žiaci oboznámili s možnosťami ďalšieho štúdia po skončení ZŠ. Burza sa konanla dňa 12.novembra t.r. a zúčastnilo sa jej 18 žiakov 9. triedy našej školy pod vedením tr. uč. Kantárovej Márie a Domáňovej Natálie, vých. poradkyne.

Oslovila všetkých prítomných, pretože bola skutočne dôkladne a zodpovedne pripravená a podala dostatok informácií. Zo zúčastnených škôl možno spomenúť SOŠ Ružomberok, ŠUV Ružomberok, SOŠ Liptovský Hrádok, SOŠ stavebná Žilina, SOŠ veterinárna Nitra, SOŠ záhradnícka Piešťany, SOŠ Banská Bystrica, OA Dolný Kubín, SZŠ Dolný Kubín, SOŠ obchodu a služieb Dolný Kubín, Spojená škola Nižná, Súkromné bil. gymnázium D.Kubín a v neposlednom rade je potrebné spomenúť firmu MIBA, ktorá ponúka nielen štúdium, ale aj následné zamestnanie vo vyučených odboroch.

Myslíme si, že burza splnila svoj cieľ a presvedčila budúcich študentov, že možností je nemálo, len si treba správne vybrať.

Mgr. Domáňová Natália,VP

Výsledky školského kola Olympiády zo slovenského jazyka v školskom roku 2013/2014

Svoje vedomosti zo slovenského jazyka si žiaci z 8.A, 8.B a 9.triedy vyskúšali v školskom kole Olympiády zo slovenského jazyka. Olympiáda a konala dňa 19.novembra 2013 – písomná časť a dňa 20.novembra 2013 ústna časť.

Olympiády sa zúčastnilo 12 žiakov, ktorí preukázali veľmi dobré vedomosti v slovenskom jazyku. Najviac sa darilo T. Meľovej z 8.B triedy. Porota pracovala v zložení: Mgr. Mária Zimmermannová, Mgr. Renáta Kadučáková.

1. miesto: T. Meľová, 8.B, 27 bodov

2. miesto: A. Stašová, 8.B, 25 bodov

3. miesto: E.Červeňová, 8.A, 22 bodov

Do okresného kola postupuje T. Meľová. Okresné kolo sa bude konať 13.decembra 2013. Gratulujeme!

Poďakovanie patrí všetkým účastníkom školského kola. Zúčastnili sa: z 9. triedy J. Mores, M.Stacherová, N. Spišiaková, z 8.A triedy E.Červeňová, A. Salusová, B.Bakošová, S.Kantárová, z 8.B triedy P.Straka, M.Maxoňová, T. Meľová, A. Stašová, K. Viglaš

ZM

Dopoludnie strávené s policajtom - pánom Šándorom

Dňa 21.11.2013 prebiehala na našej škole prednáška s pánom Tiborom Šándorom. Zúčastnili sa jej žiaci 7.A, 7.B, 8.A, 8.B a 9. triedy. Témou bola internetová kriminalita.

V závere dopoludnia sa všetci žiaci premiestnili do telocvične, kde si zopakovali pravidlá cestnej premávky, ktoré sa týkali hlavne chodcov a cyklistov.

Zaujímavé bolo aj záverečné vystúpenie pána Šándora, ktorý s ďalšími tromi hudobníkmi nám zaspievali známe ľudové piesne. Do programu zapojili aj našich žiakov.

Bolo to vydarené a pekné dopoludnie.

Plavecký výcvik

Tridsaťdva žiakov z tretej a štvrtej triedy sa zúčastnilo aj tento rok plaveckého výcviku. Venovali sa im traja perfektní učitelia plávania. Ukážkový prístup k deťom mal hlavne pán Ivan Skirčák. Teší nás, že väčšina detí zvládla základy plávania.