November 2014

Burza informácií

Už je najvyšší čas, aby sa žiaci rozhodli, na akú strednú školu pôjdu študovať.

Dňa 11. novembra 2014 kroky žiakov deviatych ročníkov smerovali od skorého rána do Mestského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne, kde sa konala Burza informácií pre žiakov končiacich základnú školu.

Burzu organizovalo Centrum Pedagogicko-psychologického poradenstva a prevencie v Dolnom Kubíne a Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny v Dolnom Kubíne. Na burze stredných škôl sa predstavilo 22 stredných škôl z nášho okresu a zo susedných okresov.

Aj naši deviataci, spolu 34 žiakov, s triednymi učiteľkami Mgr. Máriou Zimmermannovou, Mgr. Renátou Kadučákovou a výchovnou poradkyňou Mgr. Máriou Kantárovou navštívili burzu informácií. Získali podrobné informácie o jednotlivých školách, ktoré veľmi zaujímavou formou, pomocou informačných technológií prezentovali svoje školy.

Teraz je dôležité správne sa rozhodnúť !

Komparo 2014

Skutočne dospelým sa človek stáva vtedy, keď dokáže vziať zodpovednosť za svoj život do vlastných rúk. Žiaci by mali chápať, že za ich vzdelanie nezodpovedajú iba učitelia a rodičia. Je to predsa ich život a ich vzdelanie... .

Preto 6. november 2014 bol významným dňom pre našich ôsmakov a deviatakov v ZŠ s MŠ Chlebnice. Žiaci z 8.A a 8.B triedy so žiakmi z 9.A a 9.B triedy si testovali svoje vedomosti z matematiky, zo slovenského jazyka a literatúry a ôsmaci si testovali svoje vedomosti aj zo všeobecných študijných predpokladov. Výsledky im napovedia, akú strednú školu si zvoliť pre ďalšie štúdium. Testovania sa zúčastnili všetci žiaci. 9.A a 9.B – 34 žiakov, 8.A a 8.B – 34 žiakov.

Školské kolo OSJL

Dňa 13. novembra 2014 sa konalo školské kolo OSJL. Do poroty zasadli p. učiteľky Mgr. Mária Zimmermannová a Mgr. Renáta Kadučáková. Do súťaže sa zapojili žiaci ôsmeho a deviateho ročníka. Súťaže sa zúčastnilo 14 žiakov. Najlepšie skončili.

1. Michaela Maxoňová, 9.B, 42 bodov
  2. Barbora Bakošová, 9.A, 41 bodov
  3. Lucia Šuttová, 8.A, 36,5 bodov
  4. Tímea Meľová, 9.B, 34,5 bodov
  5. Ivana Hajdúchová, 9.B, 32,5 bodov
  6. Natália Janíková, 8.B, 28 bodov

Plavecký výcvik

Začiatkom novembra sa žiaci 3. a 4. ročníka zúčastnili plaveckého výcviku v Aquaparku v Dolnom Kubíne. Takmer všetci sa na tieto dni veľmi tešili. Našli sa aj takí, ktorí mali z vody strach, ten z nich však opadol, keď si ich prevzal ujo Ivan a tety plavčíčky a boli pri výcviku k deťom milí a veľmi trpezliví. Deťom sa páčili aj hry vo vode ako napr. hľadanie pukov na dne bazéna, plávanie s plutvami na nohách a iné hry vo vode. Takmer vždy končili výcvik šantením na tobogane, plávaním v divokej vode.

Úplní začiatočníci sa naučili splývať, neskôr už plávali aj kraulom, znak. Po opustení bazénu sa „šupli“ pod sprchu, vysušili sa a rátali nejaké drobné eurá, aby si mohli v automate zakúpiť teplý nápoj, poprípade sladkosť.

Už teraz sa tretiaci tešia, že o rok nastúpia na zdokonaľovací plavecký výcvik.

Bola to vydarená akcia.

p.uč. JM, SM

Deň otvorených dverí

Koncom novembra minulého roka sa žiaci 9.A a 9.B zúčastnili Dňa otvorených dverí v Spojenej škole Kňažia. Po prehliadke školy spojenej s odborným výkladom súvisiacim so štúdiom sa presunuli do závodu MIBA, kde mali možnosť vidieť výrobné haly. Oboznámili sa so zaujímavými pracovnými pozíciami. Tretia zastávka bola v OFZ Široká. Prehliadka závodu žiakov nadchla. Plní dojmov sa všetci vrátili šťastne domov. Snáď deviatakom takto strávený deň pomôže pri výbere povolania.

Mgr. Renáta Kadučáková