Apríl 2016

Poďakovanie pánu učiteľovi

Pán učiteľ, Jozef Šimko, sa narodil v Prievidzi dňa 20. februára 1951. Bol najstarší z piatich detí. Základnú školu navštevoval v Bratislave. Strednú školu vyštudoval v Prievidzi. Na Pedagogickej fakulte v Nitre vyštudoval aprobáciu matematika a výtvarná výchova. Jeho prvým a jediným pôsobiskom bola Základná škola v Chlebniciach. Tu, v Chlebniciach, sa aj oženil za Františku Strapcovú. Mali spolu štyri dcéry.

Napriek svojim rodičovským a učiteľským povinnostiam nezabudol ani vo voľnom čase na svojich žiakov. S nadšením sa venoval športu. Trénoval našich žiakov nielen futbale, ale aj v stolnom tenise. Viedol Krúžok výtvarnej výchovy, kde zdokonaľoval a objavoval talentovaných žiakov.

Bol pre nás nezabudnuteľný, a bude nám chýbať či už ako pán učiteľ, kolega, priateľ, ale pre mnohých aj vždy usmiaty sused.

(Mgr. Terézia Sárená)

Poďakovanie pánu učiteľovi

Trenčiansky robotický deň

Dňa 20. a 21. apríla 2016 sme sa zúčastnili medzinárodnej robotickej súťaže Trenčiansky robotický deň v Trenčíne. Súťaž sa konala v priestoroch výstaviska EXPO Center. Našu školu reprezentovali žiaci Samuel Furiel (IX.B trieda) a Mário Šútovec (VIII. trieda) a dvaja žiaci základnej školy v obci Dlhá nad Oravou - Tadeáš Lukáč a Jozef Hudec, ktorí na našej škole navštevujú záujmový útvar Konštrukcia a programovanie robotov. Súťaže sme sa zúčastnili s piatimi robotmi založenými na platforme Arduino.

Roboty súťažili v kategóriách Driver A a Driver B. Ich úlohou bolo čo najrýchlejšie prejsť súťažnú bielu trať vyznačenú čiernymi okrajmi. V kategórii B trať naviac komplikovali prekážky ako mostík s prevýšením a piesok. Bližšie informácie o súťaži možno nájsť na stránkach http://www.trencianskyrobotickyden.sk.

Na súťaži obsadili dva roboty Mária Šútovca 2. miesto v kategórii Driver B a 1. miesto v kategórii Driver A, k čomu srdečne gratulujeme. Aj všetky naše zvyšné roboty (tri) trať úspešne zvládli, avšak s horšími časmi.

Na súťaži v Trenčíne sme sa stretli aj s našimi bývalými žiakmi, Tonkom Janíkom a Jakubom Kuhajdom, ktorí v tomto roku reprezentovali svoju strednú školu. Získali tretie miesto v kategórii Driver A.

PaedDr. Karol Pauchly

Návšteva obecnej knižnice

V utorok 5.4. 2016 žiaci štvrtej triedy navštívili obecnú knižnicu. Privítala ich pani Katka.

Deti oboznámila s tým, ako sa môžu stať členom knižnice, o oddeleniach ktoré knižnica má, priblížila im vnútorný poriadok knižnice.

Deti zaujalo hlavne detské oddelenie a encyklopédie o zvieratách a autách. Niektoré si urobili aj čitateľský preukaz.

Sľúbili, že čítaniu kníh sa budú venovať viac ako doteraz.

Slávnostný zápis do prvého ročníka ZŠ

Dňa 14. apríla 2016 sa v našej škole konal zápis do prvého ročníka základnej školy.

Budúci prváci so svojimi rodičmi prišli presvedčiť pani učiteľky, že sú už pripravení stať sa školákmi.

Predškoláci pomáhali trpaslíkom z rozprávky o Snehulienke plniť prvé školské úlohy: počítať, poznať číslice, triediť geometrické tvary, zoraďovať predmety podľa veľkosti, dokonca vedeli samy napísať veľa písmen z abecedy!

Všetkých prekvapili svojou šikovnosťou a chuťou do práce. Želáme im ešte pekné posledné týždne v škôlke a po prázdninách sa stretneme v prvej triede!

Deň Zeme 2016