Jún 2016

Ochrana človeka a prírody (Účelové cvičenie)

Dňa 23. 6. a 24. 6. 2016 v ZŠ s MŠ v Chlebniciach sa uskutočnilo pre žiakov II. stupňa účelové cvičenie (ÚC) a dňa 24. 6. 2016 pre žiakov I. stupňa didaktické hry (DH). Účelové cvičenie a didaktické hry prebiehali podľa vopred vypracovaného plánu.

Cieľom ÚC a DH bolo prehĺbiť a upevniť vedomosti nadobudnuté zo zdravotnej prípravy, pohybu a pobytu v prírode a jej ochrany, bezpečného správania sa a riešenia mimoriadnych situácii, činnosti pri orientovaní sa v neznámom prostredí a činnosti pri dopravnej výchove a bezpečného správania sa na cestách.

Obsahom účelového cvičenia bolo získanie teoretických a praktických vedomostí z hore uvedených jednotlivých oblastí.

Žiaci 9. ročníka počas účelového cvičenia spolupracovali v úlohe koordinátorov a pomáhali vyučujúcim na jednotlivých stanovištiach.

ZM

Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej

Historicky prvú zlatú medailu si priniesli žiačky zo ZŠ s MŠ Chlebnice z Majstrovstiev Slovenska vo vybíjanej ( Kalokagatia 2016), ktoré sa konali 23. a 24. júna v Ružindole pri Trnave.

Na postup museli najskôr zvíťaziť v okresnom a krajskom kole. Najlepších 8 družstiev zo všetkých krajov, ktoré si postup vybojovali na krajských kolách, boli vyžrebované do dvoch štvorčlenných skupín, z ktorých prvé dve družstvá postúpili do semifinále. Zverenkyne učiteľky Márie Kantárovej v skupine postupne zdolali všetky družstvá a postúpili z prvého miesta do semifinále. V krásnej hre pokračovali ďalej víťazstvom nad ZŠ Bratislava a vo finále zdolali minuloročné majsterky zo ZŠ Nitrianske Rudno. O cennú trofej sa zaslúžili: Barbora Šuttová, Eva Meľová, Viktória Sojčáková, Ema Suľová, Ema Kantárová, Erika Kantáriková, Vanesa Štefková, Kristína Hudecová, Timea Sojčáková, Simona Spišiaková a Kristína Špavorová. Hlavným rozhodcom bola ocenená ako najlepšia hráčka Barbora Šuttová, ktorá aj s Evou Meľovou svojou hrou očarili.

Zazvonil zvonec

Dnes, 30.6. 2016, posledný raz zazvonil školský zvonec pre školský rok 2015/2016. Žiaci s radosťou vybehli zo školskej brány ale pred tým sa spoločne poďakovali za úspešné ukončenie školského roka účasťou na svätej omši. Za svoje vyučovacie výsledky a reprezentáciu školy v rôznych súťažiach si prevzali ocenenia v telocvični. Najväčší úspech dosiahli dievčatá vo vybíjanej, ktoré získali 1. miesto v celoslovenskom kole. Žiaci však nezaostávali ani v iných súťažiach, za ktoré tiež získali hodnotné ceny. Všetci učitelia sme na nich hrdí a prajeme im veľa úspechov v ďalších rokoch.