Máj 2016

Fotky ŠKD

Milí rodičia a žiaci, Prinášame vám niekoľko aktuálnych fotiek z nášho školského klubu, kde prežívame zaujímavé popoludnia s našimi p. vychovávateľkami – náš obľúbený futbal, či vybíjaná v telocvični, prechádzka v prírode, spoločenské hry v triede, zdobenie medovníkov, spoločné maľovanie a iné aktivity a práce.

Mgr. Mária Spišáková
Mgr. Mária Kantárová

Besedy s Oravskou knižnicou

Témy na literárne besedy
5. ročník: Rozprávka, poklad našich predkov
6. ročník: Autorské rozprávky
7. ročník: Poličky plné dobrodružstiev
8. ročník: Literárne prechádzky po Orave
9.A , 9.B: Život a doba Ľudovíta Štúra

Protidrogová téma
7. ročník: Padnuté hviezdy
8. ročník: Padnuté hviezdy
9.A , 9.B: Prevencia drogových závislostí

Besedy s cestovateľom Tomášom Točekom
6. ročník: Od Veľkých jazier ku Pacifiku
7. ročník: Ekvádor
8. ročník: Ukrajina a Rusko

Vybíjaná dievčat v školskom roku 2015/2016

Ani tento rok dievčatá z krúžku vybíjanej pod vedením pani učiteľky Mgr. Márie Kantárovej nesklamali. Vybojovali si cestu až na Majstrovstvá Slovenska v Trnave, keďže už od úplného začiatku na obvodnom a okresnom kole mali len jediný cieľ. A to VYHRAŤ. Čo sa im aj podarilo na úplnej čiare. Inak to nebolo ani 25.mája, kedy sa žiačky ZŠ: V.Sojčáková, E.Meľová, B.Šuttová, E.Suľová, E.Kantáriková, K.Hudecová, E.Kantárová, V.Štefková, N.Miškovičová, S.Spišiaková, K.Špavorová a T.Sojčáková zúčastnili Krajského kola v Žiline. Síce súperky vymýšľali rôzne finty ako nad nami vyhrať, nepodarilo sa im to a tak sme si zahrali o postup na majstrovstvá Slovenska s Hladovkou, ktorú sme porazili vďaka našim vytrénovaným schopnostiam a určite aj kvôli modlitbe, ktorúsme pred zápasom podstúpili.

Teraz nám neostáva nič iné len dúfať, že 23.6 - 24.6 2016 na Majstrovstvách Slovenska podáme čo najlepší výkon.

Natália Miškovičová, žiačka 7. triedy

Exkurzia do Dolného Kubína

Vo štvrtok 26. mája 2016 žiaci z 8. triedy spolu s p. uč. Zimmermannovou a Kadučákovou si naplánovali cestu do Dolného Kubína, aby navštívili Literárne múzeum P. O. Hviezdoslava. Na hodinách literatúry sa už učili o tomto našom významnom rodákov i – P.O. Hviezdoslavovi. V múzeu veľmi pozorne počúvali výklad lektorky, ktorá zaujímavo a podrobne porozprávala o živote a tvorbe básnika.

Po prehliadke múzea sa žiaci presunuli do miestnosti, ktorá je venovaná Vavrincovi Čaplovičovi, ktorý celú svoju zbierku vzácnych kníh v roku 1839 venoval Orave. V čase darovania išlo o 20 000 kníh. Žiaci mali možnosť vidieť aj veľmi vzácne knihy a dozvedeli sa o tom, ako je potrebné sa starať o tieto knihy, aby sa uchovali aj pre ďalšie generácie.

ZM

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ netradične

Už 30. mája 2016 sme k nám pri príležitosti MDD pozvali šermiarsko-divadelnú skupinu Via Historica. V predstavení previedla našich žiakov významnými obdobiami slovenských dejín. V dobových kostýmoch upútala humornými scénkami, v ktorých žiaci spoznali napr. pohanské zvyky našich predkov, Konštantína a Metoda alebo boli svedkami korunovácie Štefana I. Veľkého. Po skončení predstavenia žiaci trávili čas s triednymi učiteľmi pri rôznych športových i spoločenských aktivitách. Záver stretnutia osviežila sladká odmena. Veríme, že aj tentoročný medzinárodný deň detí bude patriť k príjemným spomienkam.

(MŠ)

Stretnutie s priateľmi

V dňoch 19. – 20.5. sa žiaci našej školy zúčastnili výmenného turistického pobytu v poľských Slopniciach. Prvé stretnutie s poľskými kamarátmi bolo v Zakopanom . Tu sme si prezreli sakrálne pamiatky a odtiaľ naša cesta smerovala na Gubalovku/ 1 126 m/. Pešia túra bola síce náročná, ale odmenila sa nám nádherným výhľadom na panorámu nielen Tatier, ale aj Pienin, Gorcov a Vysokého Beskydu. Večer sa niesol v duchu priateľstva pri krátkom hudobnom programe. Druhý deň sme zavítali do mestečka Limanová a pešo vystúpili na Miejsku Góru (716 m), aby sme sa mohli pokochať jeho krásami. Cestou do Slopníc sme navštívili sakrálne pamiatky, ktoré nás zaujali svojou majestátnosťou.