November 2016

Marshmallow Challenge

Kedže sa stretávame s názorom, že škola zabíja kreativitu, tak som sa rozhodla vyskúšať tvorivú aktivitu Marshmallow Challenge, do ktorej sa zapojili žiaci ôsmeho ročníka na hodine svet práce. V tejto výzve ide o rozvoj zručností v praktickom živote.

Úlohou štvorčlenných tímov je postaviť čo najvyššiu konštrukciu z 20 ks špagiet, 92 cm lepiacej pásky a 92 cm špagátu. Na vrchole musí držať Marshmallow , konštrukcia nesmie spadnúť a nesmie byť prilepená ani o stôl alebo inú podložku.Každá skupina sa pri tejto výzve "zapotila", pretože nebolo jednoduché konštrukciu postaviť. Zvládla to len jedna skupina z ôsmich. Padlo veľmi veľa kreatívnych riešení , ale iba jedno bolo správne. na celú akciu mala každá skupina len 18 minút.Pri tejto výzve nemali vopred žiadne riešenie ani obrázok, na všetko museli prísť sami. Išlo tu o spoluprácu v skupine a tiež o to , ktorý názor bude ten správny, vzišlo z toho veľmi veľa pokusov a omylov.

Pre žiakov to bolo príjemné oživenie vyučovania.

MM

Naše lesy

V pondelok, 28. novembra 2016, naše pozvanie prijali p. Ing. Renáta Rendeková a jej žiaci zo SOŠ lesníckej v Tvrdošíne. Zaujímavej besedy sa zúčastnili žiaci 5., a 6. ročníka. Pútavým spôsobom objavovali význam lesa pre nás ľudí i lesných obyvateľov. Na zadané otázky s nadšením hľadali odpovede, tie správne boli odmenené nielen sladkosťou, ale i drobným výrobkom z dreva. Žiakom sa prednáška páčila, preto sa tešíme na ďalšie budúce stretnutia.

(mš)

Školské kolo Olympiády v nemeckom jazyku

Dňa 25. novembra 2016 sa konalo školské kolo ONEJ. Do súťaže sa zapojili žiaci 9. ročníka. Súťaž pozostávala z písomnej a ústnej časti. Výkony súťažiacich hodnotili Mgr. Mária Zimmermannová a Mgr. Martina Mišalová. Súťaž skončila nasledovne:

1. Veronika Janíková
  2. Natália Stašová
  3. Ivana Gvorová

Zo všetkých súťažiacich sa najlepšie darilo Veronike Janíkovej, ktorá zvíťazila. Do okresného kola postupuje aj druhá v poradí Natália Stašová. Okresné kolo sa bude konať 19. januára 2017. Srdečne blahoželáme!

ZM