Hodnotiaca správa za rok 2004

Počítače, sieť, internet

K 11.11.2003 sme mali takéto HW obsadenie:

V máji 2004 sme dostali 6ks IBM (zmluvný záväzok privatizácie monopolu Slovak Telecom) - PC učebňa, sieť. 1ks PC 200Mhz (noname) sme z PC učebne presunuli do materskej školy, kde sa využíva priamo vo výchovno-vzdelávacom procese. 1ks PC 200Mhz (noname) sme z PC učebne presunuli do školskej jedálne, kde sa využíva na administratívu. 1ks i486 zo školskej jedálne sme presunuli do kabinetu fyziky, kde sa po rozobraní využíva pre potreby výučby HW.

K 30.6.2004 sme mali takého HW obsadenie:

V novembri sme v rámci podprojektu Otvorená škola získali ďalšie HW vybavenie ako dataprojektor, DVD-RAM digitálnu kameru, DVD-RW mechaniku, ďalekohľad s digitálnym fotoaparátom s 8x optickým zoomom, USB TV tuner, HDD, toner, sluchátka.

K 31.12.2004 sme mali takého HW obsadenie:

K 31.12.2004 teda máme 17ks PC, z nich sa 13 využíva priamo vo výučbe (12 v priestoroch PC učebne ZŠ a 1 v MŠ). Multimediálnych (majú zvukovú kartu) je 16 PC, rozobratý i486 v kabinete fyziky nemá ani USB. V sieti (lokálnej s prístupom na internet) je 13 PC, ktoré môžu používať aj službu e-mail (viď. Ročný výkaz o informačných technológiách v škole za rok 2004 na ÚIPŠ), z nich sa 12 využíva priamo vo výučbe.

Počítače majú nainštalované OS Windows i OS GNU/Linux a bežné aplikácie ako OpenOffice.org, Mozilla, GIMP a pod. Sieť je Peer to Peer, pripojenie na internet cez ISDN.

Žiaci a učitelia majú prístup k PC a k internetu v dopoludňajších hodinách v rámci vyučovania. Využitie je najmä na delených hodinách Technickej výchovy a jazykov. Žiaci majú možnosť prístupu do PC miestnosti v popoludňajších hodinách v sprievode svojich triednych učiteľov.

S edukačným balíčkom sme spokojní.

Edukačné projekty

Pod vedením PaedDr. Karola Pauchlyho sme sa zúčastnili týchto súťaží z oblasti IT:

Aktívne sme sa zúčastnili týchto konferencií z oblasti IT:

Školenia

Šírenie digitálnej osvety

Digitálnu osvetu šírime ostošesť. Rodičia môžu v popoludňajších hodinách v sprievode svojich ratolestí navštevovať PC učebňu. Iní rodičia, pracovne zaneprázdnení, sa môžu oboznámiť s kvalitnými www stránkami našej školy a so stránkami našeho odborného garanta.

Rôzne

Prajeme si a Vám veľa úspechov v doterajšom snažení.