História spolupráce

Rok 2002

Dňa 22.10.2002 bola podpísaná zmluva medzi obcami Chlebnice a Słopnice. Zmluvu podpísali starostovia oboch obcí za účasti poslancov obecného zastupiteľstva a riaditeľov škôl. Tým sa začala aj spolupráca medzi našou Základnou školou s materskou školou Chlebnice a štyrmi školami v obci Słopnice.

Rok 2003

Júl 2003 - Slovensko

Na futbalovom turnaji v Chlebniciach hrali aj žiaci zo Słopnice a vystúpil tu goralský folklórny súbor "Malí Słopničania".

August 2003 - Poľsko

Na futbalovom turnaji v Słopniciach hrali aj žiaci z Chlebníc. Na druhý deň sa konal turistický výstup na Mogelicu (na tento vrch chodieval aj pápež Ján Pavol II.). Na tretí deň sa uskutočnil výlet do Soľnej bane a Krakowa.

Rok 2004

Február 2004 - Slovensko

Na tradičnej turisticko-lyžiarskej akcii Chlebnický okruh v Chlebniciach sa zúčastnilo 5 učiteľov zo Słopnice. Večer sa konala zábava a na druhý deň rozlúčka.

Máj 2004 - Poľsko

Pri príležitosti 100. výročia založenia školy podstavovej No. 2 v Horných Słopniciach vystúpil folklórny súbor a country tanečný súbor z Chlebníc. Večer sa pre žiakov konala diskotéka a na druhý deň sme sa rozlúčili.

Jún 2004 - Slovensko

2x dvojdňový koncoročný výlet žiakov zo Słopnice v Chlebniciach so zameraním na turistiku a kultúru (Roháče, Oravská priehrada, Oravský zámok, ...).

August 2004 - Poľsko

Turistický výstup žiakov a učiteľov z Chlebníc na vrch Mogelica v Słopniciach.

Rok 2005

Február 2005 - Slovensko

Na tradičnej turisticko-lyžiarskej akcii Chlebnický okruh v Chlebniciach sa zúčastnilo 10 účastníkov zo Słopnice. Večer sa konala spoločenská zábava a na druhý deň ráno svätá omša a poobede rozlúčka.

Máj 2005 - Poľsko

Delegácia starostu obce Chlebnice a riaditeľa Základnej školy s materskou školou Chlebnice v obci Słopnice pri príležitosti štátneho sviatku (deň ústavy - 3.5.1791).

Jún 2005 - Slovensko

Na okresnej hasičskej súťaži v Chlebniciach sa zúčastnilo 20 účastníkov zo Słopnice.

Júl 2005 - Slovensko

2x trojdňový výlet žiakov zo Słopnice v Chlebniciach so zameraním na turistiku a kultúru (urbárska chata, Prosiecka dolina, Demänovská jaskyňa slobody, ...).

August 2005 - Poľsko

Pri príležitosti odpustu v Słopniciach vystúpil spevácky súbor z Chlebníc.

September 2005 - Poľsko

Spoločné cvičenie hasičských zborov zo Słopnice a Chlebníc v Słopniciach.

Rok 2006

Február 2006 - Slovensko

Na tradičnej turisticko-lyžiarskej akcii Chlebnický okruh v Chlebniciach sa zúčastnilo 15 účastníkov zo Słopnice. Večer sa konala spoločenská zábava a na druhý deň ráno svätá omša a poobede rozlúčka.

Máj 2006 - Poľsko

Návšteva zástupcov obce Chlebnice, chlebnických hasičov a šermiarov v Słopniciach pri príležitosti dňa hasičov.

Jún 2006 - Slovensko

Návšteva zástupcov obce Słopnice na dvojdňovom kultúrnom podujatí "Chlebnický chlebíček" v Chlebniciach.

August 2006 - Poľsko

Spoločný výstup turistického oddielu obcí Słopnice a Chlebnice na vrch Mogelica.

Október 2006 - Poľsko

Spoločné dvojdňové cvičenie dobrovoľných hasičských zborov obcí Słopnice a Chlebnice v Słopniciach.

December 2006 - Poľsko

Pracovná návšteva predstaviteľov Základnej školy s materskou školou Chlebnice v partnerských školách v Słopniciach.

Rok 2007

Február 2007 - Slovensko

Návšteva zástupcov obce Słopnice, słopnických lyžiarov a turistov na tradičnej turisticko-lyžiarskej akcii Chlebnický okruh v Chlebniciach.

Máj 2007 - Poľsko

Delegácia starostu obce Chlebnice a riaditeľa Základnej školy s materskou školou Chlebnice v obci Słopnice pri príležitosti štátneho sviatku a výročia úradu Gminy Słopnice (10 rokov). Okrem delegátov v obci Słopnice vystúpil aj detský country tanečný súbor zo základnej školy s materskou školou v Chlebniciach pod vedením p. učiteľky Mužilovej a združenie ľudovej hudby z Chlebníc.

PROJEKT SPOLUFINANCOVANÝ EURÓPSKOU ÚNIOU