GNU/Linux do každej rodiny

Edukačný SW
Vývojový SW
Štatistiky

Bootovateľné live distribúcie OS GNU/Linux poskytujú možnosť šíriť myšlienky open source a kvalitného legálneho software v lokálnej komunite prostredníctvom žiakov. Žiaci sa s linuxom (Mandrake) stretávajú v školskej PC učebni, ale omnoho viac času strávia pri počítači doma, kde už linux nemajú. Tým žiakom, ktorí majú doma PC a chcú, škola poskytne bootovateľnú live distribúciu. Žiaci nebudú musieť deliť disk, vytvárať nové partície a systém inštalovať. Prípadné problémy môžu riešiť spoločne. Žiaci získajú praktické zručnosti pri práci v linuxe, čo  predstavuje dobrý základ pre ich budúcnosť a možnosť zamestnať sa v IT oblasti, najmä s ohľadom na rastúcu rozšírenosť OS GNU/Linux.

Podstatný je aj výchovný aspekt, žiaci spoznajú linux ako desktopovú pracovnú stanicu pre kancelársku i multimediálnu prácu, vzdelávanie i zábavu a nebudú nútení k nelegálnemu porušovaniu autorských práv. Budú mať možnosť spoznať prácu komunity open source vývojárov, stretnú sa s GNU/GPL licenciou a možno práve tento zážitok ich bude nebadane sprevádzať zvyškom ich života.