Vianočná burza

Vianoce sa blížia a my sme sa na najkrajšie sviatky roka dôkladne pripravili. V predvianočnom čase sme zorganizovali vianočnú burzu, ktorá nám priblížila ten čarovný odkaz vianočných sviatkov. Žiaci si v škole alebo doma pomocou šikovných rúk svojich učiteľov, rodičov a starých rodičov pripravili rôzne predmety nielen s vianočnou tematikou. Spoločnými silami sme napiekli, vyzdobili a vytvorili pekné vianočné vecičky .Ručne vyrobené vianočné ozdoby z prírodných materiálov, výrobky z drôtu, priadze, či slaného pečiva, ručne zhotovené sviečky, vtáčie búdky, rozkošné detailne vypracované handrové bábiky, bižutéria vhodná ako darček pre najbližších a množstvo ďalších drobností, pod ktorými sa prehýbali stoly.

Nepovšimnuteľné neostali ani staré použité hračky, knihy a iné detské potreby.

Doma upečené koláče a vianočné oblátky lákali krásou i vôňou. Priestormi chodby základnej školy sa šírila príjemná vôňa ihličia, ktoré poslúžilo na výrobu adventných vencov a vianočných dekorácií.

Finančný výťažok sa rozumne použije na potreby detí našej školy.

Poďakovanie patrí všetkým , ktorí nezištne podporili dobrú vec a zapojili sa či už svojou vlastnoručnou prácou, alebo kúpou výrobkov.

Fotografie nám ponúkajú pohľad nato, akí sú naši žiaci, rodičia i učitelia šikovní a tvoriví.

Mgr. Michaela Bakošová