November 2010

Šepot v divadle

Dňa 5. novembra sa žiaci 8. ročníka zúčastnili na divadelnom predstavení "A budeme si šepkať" v Martine. Inscenáciu tvorila mozaika príbehov štyroch žien slovenskej literatúry - Hany Gregorovej, Ľudmily Podjavorinskej, Eleny Maróthy Šoltésovej a Terézie Vansovej.

Žiaci sa dozvedeli mnoho o ich detstve, o spisovateľských začiatkoch, o ich snoch a túžbach...

Listujeme v knihách

Vytvárať trvalý vzťah k čítaniu nie je jednoduchou úlohou. Dnešnej dobe vládne televízia a internet, a tak knihy ostávajú bokom. Ukázať, aké hodnoty literatúra ukrýva, sa rozhodli pani učiteľky slovenského jazyka prostredníctvom výstavky kníh.

Čítanie a prezeranie kníh bolo pre mnohých žiakov zaujímavé a prínosné.

Exkurzia v Štátnom okresnom archíve v Dolnom Kubíne

Dňa 16. novembra 2010 sa žiaci 9. ročníka zúčastnili exkurzie v Štátnom okresnom archíve v Dolnom Kubíne pod dozorom pani učiteľky Kantárovej.

Rozprávanie pani riaditeľky archívu bolo rozdelené do troch častí. V prvej časti žiaci získali informácie o činnosti archívu, prostredníctvom DVD si mohli žiaci pozrieť vybavenie a priestory archívu. Druhá časť bola zameraná na históriu Dolného Kubína. Žiaci porovnávali mesto v minulosti a dnes. Posledná časť bola pre žiakov najpútavejšia, lebo spoločne s pani riaditeľkou čítali archívny materiál o obci a škole v Chlebniciach.

Všetci žiaci odchádzali s dobrým pocitom a množstvom informácií.

Návšteva AquaRelaxu v Dolnom Kubíne

Šestnásť žiakov z 5. A a pätnásť žiakov z 5. B triedy navštívilo v rámci popoludňajších aktivít 18. novembra AquaRelax v Dolnom Kubíne.

Pod dozorom triednych učiteliek p. Zimmermannovej a p. Kadučákovej a p. učiteľa telesnej výchovy P. Babica sa deti vo vode vyšantili, zaplávali si v plaveckom bazéne. Nevynechali ani iné atrakcie - šmýkačky, divokú rieku, tobogány.

Fotografie svedčia o tom, že nálada bola výborná a že sa vydarila ďalšia pekná akcia pre žiakov našej školy.

V znamení blížiacich sa Vianoc

Prelom mesiacov november a december je v znamení príprav na vianočné obdobie. Zimné a vianočné motívy sa objavujú na hodinách výtvarnej výchovy, ktoré sú zamerané na dekoráciu okien, vianočného stromčeka a výzdobu nástenky na hlavnej chodbe.

Svoju šikovnosť, nápaditosť a zručnosť využili žiaci siedmeho ročníka pri tvorbe vianočných ikebán a adventných vencov na hodinách sveta práce. Prírodný materiál a zaujímavé ozdoby skrášlili chodbu a upútali zrak nejedného návštevníka našej školy.

Vianočný kapor sa objavil v grafických dielkach prváčikov na hodinách informatickej výchovy.

Anjel Vianoc

Žiaci piateho ročníka T. Meľová, I. Hajdúchová, I. Maxoňová, E. Červeňová, D. Hajdúch, A. Janíková, S. Sviteková a A. Stašová sa rozhodli zapojiť do výtvarnej súťaže "Anjel Vianoc 2010".

Týmto žiakom patrí hold nielen za tvorivý prístup, ale najmä za vytrvalosť a zručnosť, ktorú uplatnili vo svojej tvorbe. Šesť hodín náročnej a zaujímavej práce prinieslo svoje plody a našich "anjelikov" sme 3. decembra doručili na výstavku do CVČ Domček v Dolnom Kubíne.

Akýkoľvek výsledok súťaž prinesie, my už svojich anjelov Vianoc máme.

Misionári na návšteve

Duchovný otec našej farnosti 30.11. - 2.12. pozval misionárov na hodiny náboženskej výchovy. Hostia vysvetlili žiakom, čo je misia a čo je jej poslaním. Najviac upútali pozornosť žiakov miesta, kde misionári pôsobili a najmä diakon Johnny, predstavujúci zaujímavosti Indie, z ktorej pochádza.

Životné skúsenosti a zážitky, s ktorými sa misionári podelili, zanechali trvalú stopu v detských mysliach.