Apríl 2012

Istrobot 2012

V sobotu, dňa 21. apríla sme sa zúčastnili medzinárodnej robotickej súťaže Istrobot 2012. Súťaž sa konala v Bratislave, v priestoroch Slovenskej technickej univerzity, na fakulte elektrotechniky a informatiky. Tento rok prebiehal už dvanásty ročník tejto súťaže a bolo možné súťažiť v týchto kategóriách:

Bližšie informácie o súťaži možno nájsť na stránkach http://www.robotika.sk/contest/2012/.

Našu školu reprezentoval žiak VIII. ročníka Milan Šnapko s robotom Jedi47 v kategórii Stopár (spolu súťažilo v tejto kategórii 43 robotov) a robotom MicroB2S v kategórii Myš v bludisku (spolu súťažilo v tejto kategórii 19 robotov). Kompletná výsledková listina je na http://www.robotika.sk/contest/2012/vysledky.php. V každej z kategórií Milan nakoniec obsadil štvrté miesto. Gratulujeme k reprezentácii na medzinárodnej súťaži a prajeme veľa úspechov s robotmi aj v nasledujúcom školskom roku.

PaedDr. Karol Pauchly

Komparo 8 - 2012

Dňa 26. apríla 2012 sa v našej škole uskutočnilo ďalšie testovanie žiakov. Tentokrát išlo o žiakov 8. roč., ktorí sa začali vážne zamýšľať nad svojou budúcnosťou a pripravovať sa na prechod do 9. triedy a následne na stredné školy. Vzorom im boli deviataci a ich Testovanie 9 - 2012.

Na Kompare sa zúčastnilo 25 žiakov 8. ročníka a ukázalo sa, že to so svojou budúcnosťou myslia vážne. Veríme, že výsledky potešia nielen žiakov, ich rodičov ale tiež vyučujúcich, ktorí ich na život pripravujú.

Mgr. Domáňová Natália

Návšteva spolužiaka

Dňa 30. apríla 2012 sme navštívili spolužiaka Ľubka Harezníka, žiaka 6. A triedy. Ľubko je po operácii nožičiek a nemôže chodiť do školy. Našej návšteve sa veľmi potešil a ukázal nám, koľko už dokáže prejsť sám bez pomoci druhých.

Vedenie školy mu umožnilo individuálne vzdelávanie doma od 2. mája do 30. mája 2012. P. uč. Vrašťáková a Kubalová ho denne navštevujú doma a pomáhajú mu v individuálnom štúdiu.

Veríme, že sa Ľubko rýchlo uzdraví a opäť sa stretneme v škole.

Triedna uč.: Mgr. Mária Zimmermannová

Úspech našej zdavotníckej hliadky

Slovenský Červený kríž zorganizoval 26. apríla 2012 v Dolnom Kubíne územné kolo súťaže v poskytovaní prvej pomoci, ktorého sa zúčastnilo 14 družstiev mladých zdravotníkov Oravy.

Naše družstvo v zložení Evka Viglašová 9.B, Evka Červeňová 6.A, Alžbetka Stašová 6.B, Aďka Janíková 6.B a Karol Viglaš 6.B predviedlo vynikajúcu tímovú spoluprácu pri ošetrovaní úrazov a poranení. Rozhodcovia ocenili ich rozvahu a rýchlosť 1.miestom.

Z úspechu sa tešíme a GRATULUJEME!