November 2012

Festival vedy a techniky 2012

V dňoch 8.11.2012 - 10.11.2012 sa v priestoroch Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave konal Festival vedy a techniky. Záštitu nad festivalom prevzal nositeľ Nobelovej ceny Douglas Dean Osheroff, zo Stanfordu.

Podujatie bolo určené pre žiakov základných a stredných škôl s cieľom:

Našu školu a obec na festivale prezentoval Milan Šnapko, žiak 9. ročníka s projektom "Automatizácia a robotizácia v priemysle". Za svoj projekt a jeho prezentáciu Milan získal ocenenie poroty a postup na medzinárodný festival do mesta Namur v Belgicku. V apríli 2013 tak Chlebnické roboty poletia aj s Milanom do Belgicka. Gratulujeme a prajeme úspešnú reprezentáciu školy a obce Chlebnice v zahraničí.

PaedDr. Karol Pauchly

Komparo 2012

Stručne by sme mohli povedať, že Komparo je systém periodickej, nezávislej evaluácie škôl. Všetky školy chcú poskytovať kvalitné vzdelanie. Potrebujú na to vhodné nástroje umožňujúce objektívne posúdiť, do akej miery sa im to darí. Výsledky poskytujú nielen školám, ale aj rodičom a žiakom cennú spätnú väzbu a sú dôležitým doplnkom interného overovania vedomostí, ktoré si robia školy a vyučujúci v priebehu školského roku.

V tomto školskom roku sa Komparo uskutočnilo aj na našej škole dňa 8. novembra 2012. Zúčastnili sa ho všetci žiaci 8. a 9. ročníka s výnimkou žiakov so zdravotným znevýhodnením.To znamená , že v 8. roč. sa tohoto testovania zúčastnilo 18 žiakov a 1 sa nezúčastnil a v 9. roč. z celkového počtu 25 sa zúčastnilo 24 žiakov, teda tiež 1 žiak sa nezúčastnil.

Veríme, že aj v tomto školskom roku budeme môcť konštatovať, že uvedené testovanie nám všetkým pomohlo zorientovať sa a naši žiaci budú dostatočne pripravení na hlavné Celoslovenské testovanie 9-2013.

Mgr. Natália Domáňová

Informatická súťaž

V dňoch 14. a 15. novembra sa naši žiaci zapojili do on-line informatickej súťaže iBobor. Ich úlohou bolo vyriešiť 15 úloh v časovom limite 40 minút. Úspešnými riešiteľmi sú tí, ktorí dosiahli aspoň 50 z maximálneho počtu 80 bodov. Z našej školy sú to Natália Janíková (VI.B), Evka Červeňová (VII.A) a Jakub Kuhajda (VII.A). Srdečne gratulujeme!

PaedDr. Karol Pauchly

Školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka

V mesiaci november sa uskutočnilo na škole školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Zúčastnili sa ho žiaci 9.ročníka a jedna žiačka z 8.ročníka. Výkony žiakov hodnotili p.uč. Zimmermannová, Kadučáková. Olympiáda mala dve časti: písomnú a ústnu. Súťažiacim sa darilo nasledovne:

1. miesto: Milan Šnapko, 9.roč., 26 bodov
  2. miesto: Ivana Nákačková, 9.roč., 23 bodov
  3. miesto: Monika Stacherová, 8.roč., 22 bodov
  4. miesto: Laura Moresová, 9.roč., 17 bodov
  5. miesto: Natália Meľová, 9.roč., 16 bodov.

V okresnom kole nás bude reprezentovať Milan Šnapko. Prajeme mu veľa úspechov.

ZM