Marec 2015

Školské kolo HVIEZDOSLAVOVHO KUBÍNA

Dňa 9. marca 2015 sa konalo školské kolo HK pre ročníky 4.-9. Do súťaže bolo prihlásených 20 žiakov v dvoch kategóriách. Dvaja žiaci sa ospravedlnili. Súťažilo sa osobitne v poézii a v próze. Do poroty zasadli vyučujúce slovenského jazyka – Mgr. Mária Zimmermannová, Mgr. Renáta Kadučáková a Mgr. Martina Mišalová.

Atmosféra bola bola príjemná. Porota aj diváci si vypočuli zaujímavé ukážky. Domov odchádzali obohatení o pekný umelecký zážitok.

Výsledky:

Poézia II. kategória

1. O. Bača, 4.
  2. M. Adamcová, 5.
  3. I. Mičáňová, 5.

Próza II.kategória

1. E. Meľová, 6.
  2. E. Suľová, 6.
  3. E. Dulačková, 4.

Poézia III. kategória

1. E. Červeňová, 9.A
  2. neudelené
  3. J. Adamec, 9.A

Próza III.kategória

1. M. Maxoňová, 9.B
  2. L. Šuttová, 8.A
  3. J. Pavolková, 7.

Víťazom srdečne blahoželáme! Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých miestach, postupujú do okresného kola, ktoré sa bude konať dňa 31. marca 2015 v Dolnom Kubíne.

ZM

Jarný pozdrav z materskej školy

Pekný deň!

Chceme sa podeliť s našimi aktivitami a chceme Vás pozdraviť z MŠ Chlebnice na Orave. Veľmi sa tešíme kedy už bude pekné počasie tak sme si spoločne zhotovili "Morenu", aby sme zimu vyhnali a dočkali sa už pekného slnečného počasia.

Magdaléna Furjelová

Viktor opäť rozospieval telocvičňu

Dňa 5. marca 2015 zavítal do našej školy, po siedmych rokoch, spevák Viktor Guľváš. Viac ako 10 rokov robí tento vyštudovaný učiteľ, vzdelávacie koncerty nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Za týžden odohrá niekoľko koncertov nielen po Slovensku, ale aj v Českej republike. Spev ho teší a napĺňa, hlavne keď sa s radosťou k jeho skladbám pridajú aj detské hlasy.

Žiaci prvého stupňa sa tešili z pesničiek, ktoré s chuťou spievali. Aktívne sa zapájali do vystúpenia- napodobňovaním či hádaním. Deti si zopakovali zvuky zvieratiek, ale hrdo sa aj prihlásili k mesiacu, v ktorom sa narodili. Cudzie jazyky si zopakovali v piesni Afrika. Program bol plný jednoduchých, ale veselých a zábavných pesničiek.

Vystúpenie pre druhý stupeň začal spevák výchovnou pesničkou, proti drogám. Neskôr zaujal starších žiakov, ktorí si zaspomínali na detské časy a na pesničku Afrika, ktorá im bola známa.

Žiaci boli nadšení a pán Viktor ich nezabudol pochváliť za to, aké majú Chlebničania pekné hlasy.

Mgr. Terézia Sárená

Okresné kolo - vybíjaná dievčatá

Dňa 25.3. 2014 sa na našej škole organizovalo okresné kolo vo vybíjanej dievčat. Súťaže sa zúčastnili 4. družstvá: ZŠ J.Matúšku Dolný Kubín, ZŠ M. Kukučína Dolný Kubín, ZŠ J. Škrabáka Dolný Kubín a ZŠ s MŠ Chlebnice. Každé družstvo odohralo po tri zápasy. Naše dievčatá boli najlepšie, všetky zápasy vyhrali a postupujú do krajského kola. Žiačky pripravovala Mgr. Mária Kantárová.

Dievčatám gratulujeme a držíme palce.

Mgr. Mária Kantárová

Chemická olympiáda, kategória D - okresné kolo

Dňa 26. marca 2015 sa v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády v kategórii D (pre žiakov ZŠ). Súťažiaci riešili úlohy teoretickej a praktickej časti. Našu školu úspešne reprezentovali žiačky 9. ročníka: Sára Kantárová, Michaela Maxoňová a Barbora Bakošová, ktorá získala pekné 3. miesto.

GRATULUJEME! a želáme úspešný štart do ďalšieho štúdia.

(mš)