September 2014

Otvorenie školského roku 2014/2015

Mesiac september je už tradične spojený so začiatkom školského roku.

2.septembra 2014 sa opäť zišli žiaci so svojimi učiteľmi a spolužiakmi. Medzi nimi sa objavili aj nové tváričky so zvedavými očkami, ktoré patrili novým prváčikom. Bolo ich 17.

Po slávnostnej svätej omši sa všetci zišli v telocvični školy na slávnostnom otvorení školského roku 2014/2015.

Pani riaditeľka privítala všetkých prítomných a predstavila dve nové p. učiteľky: Mgr. Máriu Meľovú a Mgr. Tatianu Zvolenčákovú.

Naša škola v tomto školskom roku pripravila prvýkrát pre prváčikov netradičné privítanie. V spolupráci so šermiarskou skupinou Dragon v zastúpení "rytiera" Jána Janíka a dvoch dvorných dám bol každý nový žiačik pasovaný za prváka a dostal malý darček od deviatakov.

Svedkami tohto slávnostného privítania prvákov boli okrem učiteľov, spolužiakov a rodičov aj metodička Spoločného školského úradu Mgr. Emília Jurčíková, pani riaditeľka Mgr. Monika Oklapková, pán starosta Ing. Milan Maxoň, vdp. Mgr. Stanislav Kaník, predsedníčka ZRPŠ Margaréta Brunčáková, predsedníčka Školskej rady p. Hudecová, zástupkyňa MŠ Magdaléna Furjelová a zástupca ZŠ PaeDr. Karol Pauchly, ktorý toto slávnostné otvorenie školského roku uvádzal. Deviataci im odovzdali kytice kvetov.

Po slávnostnom otvorení školského roku sa žiaci so svojimi triednymi učiteľmi rozišli do tried. ZM

ZM

Triednictvo

Stretnutie s mladou spisovateľkou Ivanou Furjelovou

Vo štvrtok 18.septembra prijala pozvanie do našej školy naša bývala žiačka Ivana Furjelová, ktorá v súčasnosti študuje na vysokej škole.

Po krátkom privítaní sa Ivanka sama predstavila deťom a porozprávala im o svojich prvých poviedkach a románoch, ktoré napísala .

Beseda bola veľmi pútavá a humorná. Hovorila o svojich zážitkoch zo školy, o svojich obľúbených spisovateľoch, ako sa dostala k písaniu a čo nové plánuje napísať. Ku koncu odpovedala na pár zaujímavých otázok.

Mgr. Martina Mišalová