November 2017

Hrová činnnosť v ŠKD

Jeseň v ŠKD

V záujmových činnostiach žiaci počas jesenného obdobia vytvárali venčeky, na ktoré použili nazbierané listy. Ďalej sme si spravili výstavu tekvíc, kde starší žiaci vydlabávali tekvicu a dozdobili ju a mladší žiaci vyzdobili v skupinách tekvice podľa vlastnej fantázie.

K jeseni patria aj strašiaky. Žiaci boli veľmi kreatívny pri tvorení vlastných strašiakov, však to vidíte aj na fotografiách.

Príprava na zimu a Vianoce v ŠKD

Počas novembra sme spoločne tvorili rôzne zimné a vianočné dekorácie, ako napríklad: darčeky z roliek toaletného papiera, adventný strom z kartóna, snehuliakov z ponožiek a snehuliakov z drevených lekárskych špachtlí. Žiaci boli veľmi kreatívny a činnosti sa im veľmi páčili. Ako vidíte, žiaci sa v ŠKD nenudia :)

Spomínali sme aj v škole

Sviečka za nenarodené deti je projekt, ktorý zabezpečuje každý rok Fórum života. Jeho cieľom je podnietiť ľudí, aby si v novembri, okrem svojich zosnulých, spomenuli aj na nenarodené deti. Táto kampaň má tri rozmery: vzdelávací, duchovný a praktický. Duchovným rozmerom je modlitba za Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti. Vzdelávacia časť sa zameriava na osvetu. "Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je symbolická sviečka, ktorú na pamiatku zomrelých nenarodených detí môžeme zapáliť a umiestniť 2. novembra v oknách našich domovov", hovorí koordinátorka projektu Anna Siekelová. Aj my sme si v škole spomenuli, pomodlili sa a zapálili sviečku v tento deň. Veď ako jedna žiačka napísala: "Vzdajme úctu životu!"

(ts)

Súťaž v streľbe zo vzduchovky

Dňa 28.11 2017 sa žiaci 8. a 9. ročníka zučastnili streleckej súťaže v Dolnom Kubine. Na tejto suťaže boli Patrik Suľa, Roman Ťapajna,Filip Ťapajna, Ema Kantárová, Annamária Janíková a Jana Ťapajnová. Na streľbu nás pripravoval pán učiteľ Pavel Babic, ktorý nás sprevádzal aj na súťaži.

Žiaci získali 2. a 4.miesto s pekným počtom bodov - 700. Atmosféra bola veľmi napätá, ale nakoniec sme odchádzali s diplomom a veľmi spokojní.Už sa tešíme na ďalší rok.

Ema Kantárová, 9.trieda