Apríl 2019

Divadlo LIENKA

Už po druhý krát nás navštívilo divadlo Lienka z Prievidze s divadelným predstavením O pyšnej Dorotke. Detskú pozornosť už na začiatku zaujali kulisy a krásne bábky - marionety, s ktorými sa deti stretávajú už len zriedka. Aj kvôli tomu bol ich zážitok z predstavenia nezabudnuteľný. Na konci si mohli dokonca s bábkami podať ruky a priateľsky sa s nimi rozlúčiť.

Vybíjaná – okresné kolo

Naše staršie žiačky sa zúčastnili okresného kola vo vybíjanej. Turnaj sa konal 17. 4. 2019 v telocvični ZŠ Kňažia – Dolný Kubín. O postup bojovali družstvá: ZŠ M. Kukučína D. Kubín, ZŠ J. Matúšku D. Kubín, ZŠ s MŠ Komenského D. Kubín – Kňažia, ZŠ Petra Škrabáka D. Kubín, Cirkevná spojená škola D. Kubín, ZŠ s MŠ Chlebnice

Naše žiačky si vybojovali krásne 1. miesto a postup do regionálneho kola. Na druhom mieste sa umiestnila ZŠ s MŠ Komenského, na treťom mieste ZŠ J. Matúšku.

Aby žiačky dosiahli takéto krásne výsledky a umiestnenia, je za tým kus práce, veľké odhodlanie, trénovanie, radosť z hry, túžba po víťazstve a úžasná tímová spolupráca celého družstva.

Žiačkam patrí veľká pochvala za výbornú reprezentáciu školy.

Našu školu reprezentovali žiačky: Martina Kantáriková, Lenka Spišiaková, Lucia Spišiaková, Liana Štefková, Katarína Hudecová, Marianna Stacherová, Kristína Michalková, Anna Maxoňová, Beáta Laurincová, Alžbeta Bakošová, Sofia Spišiaková, Hanka Spišiaková.

/sb/

Škola v prírode Kunerad

Dňa 8.4. 2018 sme so žiakmi 2. a 3. ročníka vyrazili na týždenný pobyt do prírody v krásnom prostredí v obci Kunerad. Všetci sme boli plní očakávania. Po príchode sme boli veľmi prekvapení aká príroda je v okolí ubytovne. V roku 2016 ju zasiahla silná víchrica, ktorá za sebou zanechala množstvo vyvrátených stromov, no čaro z prostredia neodfúklo. Spolu sme z autobusu vyniesli naše ťažké kufre a ubytovali sme sa v čistých, slnečných izbách, oboznámili sme sa s interiérom a vrhli sme sa do učenia. Z miestnosti sme mali krásny výhľad, kde sme pozorovali ako nás sledujú srnky a poľný zajko. Žiaci mali z toho veľkú radosť. Hneď v prvý deň, sme sa vybrali na dvanásť kilometrovú túru k zhorenému zámku Kunerad. Z prechádzky sme sa vrátili unavení, ale po chutnej večeri, ktorá nám dodala silu sa konala diskotéka na ktorej sme sa všetci zabavili. Každý jeden deň, mal pre nás nové prekvapenie. Po vzdelávacej činnosti sme chodili na blízke ihrisko, kde sme hrali rôzne hry, a tak posilňovali svoje vzťahy a zdravie. Po výdatnom obede nás čakal pestrý program, ktorý nám zabezpečil organizátor školy v prírode. Autobusom sme sa presunuli na návštevu Budatínskeho hradu a absolvovali sme prehliadku starodávnej i novodobej drotárskej výroby. Ďalší deň sme navštívili farmu, kde sa oboznámili s chodom farmy, jej produktami, aktivitami a žiakov potešil koník, ktorý ich v peknom postroji previezol. Vo štvrtok sa všetci veľmi tešili na výlet do Čičmian k maľovaným domčekom a ešte viac ich potešil pohyblivý betlehem v Rajeckej Lesnej, ktorý má veľmi krásny príbeh a myšlienku vzniku. Popoludní žiaci hľadali poklad, ktorý pri stredajšej návšteve priniesli pán farár S. Misál, pani riaditeľka M. Kantárová a p. uč. Sárená. Žiaci to nemali veľmi ľahké, pretože poklad mohli nájsť len vtedy, ak vo svojej skupinke boli súdržní a indíciu, ktorú dostali si správne vysvetlili. Poklad bol ukrytý aj v interiéri aj v exteriéri, takže napätie, či ho nájdu a diskotéka sa bude konať bolo obrovské. No žiaci si zaslúžia pochvalu, pretože poklad našli a veselá zábava pokračovala až do 21:00 hod. Po skončení, tak ako každý večer sa žiaci osprchovali, pani učiteľky im skontrolovali izby a o 22:00 bola večierka. V piatok po raňajkách si žiaci za pomoci pani učiteliek zbalili a skontrolovali svoje osobné veci. S veselou náladou a s radosťou sme sa všetci po týždni plnom skvelých zážitkov vracali k svojim rodinám.

Pani učiteľky