December 2019

Vianočné tvorenie

Vianočné tvorivé dielne sa stali už každoročnou tradíciou v našej MŠ. Rodičia spolu s deťmi vyrobili krásne vianočné ozdoby a navzájom sme sa inšpirovali. Strávili sme krásny podvečer, ktorého výsledkom bol bohato vyzdobený vianočný stromček. Celú atmosféru ešte dopĺňal detský smiech a iskričky v očiach. Rozlúčili sme sa s dobrým pocitom z odvedenej práce a naladení na blížiace sa vianočné sviatky.

Marcela Pucovenová

Mikuláš v MŠ

Vo štvrtok 05.06. 2019 navštívil našu materskú školu Mikuláš. Deti ho privítali básničkami, pesničkami. Ako odmenu dostali balíčky so sladkými dobrotami a aj krásne hračky.

Spolu s Mikulášom sme si urobili spoločné fotografie a na záver sme si zaspievali pieseň. A tak sme Mikuláša odprevadili na dlhú cestu. Ďakujeme Mikuláš!

(Salusová M.)

Školské kolo Pytagoriády

Školské kolo Pytagoriády sa konalo v dňoch 10.-11. decembra 2019. Zúčastnilo sa ho spolu 47 žiakov z 3. - 8. ročníka. Úspešní riešitelia, ktorí získali viac ako 10 z 15-tich bodov, postupujú do okresného kola. Sú to žiaci:
3. ročník: Spišáková Sára, Suľová Laura, Polčicová Veronika
4. ročník: Bobáň Matej, Pucovänová Dorota, Klocháňová Mária, Štefková Martina, Sviteková Ema
5. ročník: Staš Jozef, Sojčák Peter
6. ročník: Šutta Peter, Bobáň Patrik, Bakošová Alžbeta, Šlachtová Nina, Kantár Jakub
8. ročník: Hudec Jozef
Gratulujeme!

Posedenie pri vianočnom stromčeku

Tak ako každý rok, dňa 20.12.2019 o 9.00 hod., bolo posedenie pri slávnostnom stromčeku v našej škole. Je to dlhoročná krásna tradícia. Naši žiaci, od tých najmenších škôlkarov, až po najstarších žiakov mali pripravené rôzne vystúpenia s vianočnou tematikou.

Videli sme scénky, tance, hru na hudobných nástrojoch a spev.

Okrem našich pedagógov, pána farára, pána starostu, sa podujatia zúčastnili aj rodičia a bývalí žiaci.

Pani učiteľka Sárená poďakovala pani riaditeľke Mgr. Márii Kantárovej za jej ľudský prístup.

V závere nám do ďalšieho roka popriali pán starosta a pani riaditeľka všetko dobré.

Úplne na záver zaznela pieseň Tichá noc, ktorú na hudobných nástrojoch zahrali žiaci štvrtej, šiestej, siedmej, ôsmej a deviatej triedy.

Vojtech Klocháň, 9. roč.