Apríl 2021

Okresné kolo Biologickej olympiády kategórie E

Po minuloročnej prestávke sa tento školský rok obnovilo okresné kolo Biologickej olympiády. Prispôsobilo sa súčasnej situácii. Testové úlohy sa riešili 8. apríla 2021 cez Edupage. Záujem a odhodlanie spoznať 50 druhov živočíchov prejavili dvaja žiaci 7. ročníka: Patrik Bobáň a Peter Šutta.

Precízna príprava im nakoniec priniesla úspešné umiestnenie, Patrikovi Bobáňovi 1. miesto a Petrovi Šuttovi 2. miesto. Podľa Patrikovho vyjadrenia "otázky neboli ani ľahké ani ťažké. Vedel som odpovede na všetky otázky, hoci som stratil pár bodov." S tým súhlasí aj Peter, ktorý videl náročnosť hlavne v dištančnej príprave. Z úspechu sa veľmi tešia a pretože postupujú do krajského kola, v príprave naďalej pokračujú. Nech sa im darí!

Okresné kolo PYTAGORIÁDY

V dňoch 13. a 14. 4. 2021 sa naši žiaci zúčastnili on-line okresného kola Pytagoriády. Náročné úlohy zvládli na výbornú. Hlavným faktorom, ktorý ovplyvnil umiestnenie, boli body získané za ušetrený čas na riešenie úloh.

Krajské kolo Chemickej olympiády

Pod dohľadom web-kamery sa dňa 22.4.2021 uskutočnilo krajské kolo CHO. Žiačka 9. ročníka Lucia Spišiaková s veľkým sústredením riešila teoretické i bádateľské úlohy. Pomocou rôznych metód musela zistiť, aké chemické látky sa nachádzajú v siedmich skúmavkách. Podarilo sa jej to a zároveň získala aj cenné skúsenosti, ktoré jej môžu pomôcť pri prijímacích pohovoroch na ďalšie štúdium. Ako úspešnej riešiteľke jej ďakujeme za reprezentáciu školy.