Jún 2021

Z rozprávky do rozprávky

Rozprávky maju najradšej deti a veľmi rady si ich aj zahrajú. Počas týždňa sa deti "premenili" na hercov a "preniesli" sa do rozprávkovej krajiny. Zahrali sme si rozprávky: Janko a Marienka, Tri prasiatka, Červená Čiapočka, Koza rohatá a jež a Dedko repu zasadil.

Kurčinková

Exotické zvieratá

Na tému týždňa sme si s deťmi spoločne postavili Zologickú záhradu a Dino park. Doniesli sme si zvieratká, ktoré sme mali doma a uložili sme ich do vytvorených ohrádok. O každom zvieratku sme si porozprávali a prečítali z kníh - kde žijú, čím sa živia, ako sa správajú...

Celý týždeň nás tie zvieratká čakali v MŠ a my sme sa mohli s nimi hrať.

Kurčinková

Plavecký výcvik

Momentálna situácia je veľmi náročná vo všetkých oblastiach spoločenského života. No aj napriek tomu sme sa v júni so žiakmi z 2. a 3. ročníka zúčastnili plaveckého výcviku. Samozrejme podľa pravidiel covid automatu. Plavecký výcvik bol v dnešných neistých časoch pre našich žiakov veľkým zážitkom po dlhej dobe a odmenou za celý školský rok. Niektorí po prekonaní strachu z hlbokej vody nadobudli sebavedomie, iní sa naučili a zdokonalili v plaveckých štýloch. Na záver plaveckého výcviku každý žiak dostal Mokré vysvedčenie a sladkú odmenu. No najväčšou odmenou bolo to, že sme tento výcvik ukončili v plnom zdraví.

Malí žiaci - veľkí herci

Na hodine SJL - čítanie v 2. B zaujala žiakov zdramatizovaná rozprávka od detskej spisovateľky Ľudmily Podjavorinskej: Čin - čin. Príbeh je o lenivom vrabčiakovi Čimovi, ktorý sa po mnohých príučkách napokon stal vzorný vrabčí otec. Jednou z Čimových životných a humorných príhod sú Pytačky. Tak sa v jeden deň zo žiakov v 2. B stali herci, ktorí si túto Čimovu príhodu nacvičili ako krátke divadielko. A aby naši herci nezostali bez potlesku za tento veľký výkon, rozhodli sme sa v jedno júnové doobedie s divadielkom potešiť žiakov z našej materskej školy. Tí malých žiakov, no veľkých hercov nakoniec odmenili úprimným potleskom. Ani deti z materskej školy za našimi žiakmi v ničom nezaostali. Predviedli nám pásmo piesní a básní, ktoré sa počas celého školského roka v škôlke naučili. Žiakom z 2. B aj deťom z materskej školy patrí veľká pochvala za usilovnosť.