Máj 2021

Čitateľský maratón

"Kniha - najlepší priateľ človeka."

Zohráva významnú úlohu v živote každého z nás. Je naším priateľom a učiteľom zároveň. A práve knihám, čítaniu, rozhovorom o prečítanom sme sa so štvrtákmi venovali celý školský rok 2020 / 2021.

Na "Čitateľský maratón" sme sa rozbehli hneď v septembri. Čitali sme v škole, čítali sme doma. Pri čítaní sme sa smiali, no boli momenty, keď sme boli smutní. S napätím sme sledovali osudy hrdinov našich príbehov. S knihou nám bolo skvele.

V mesiaci máj sme vyhodnotili náš beh na dlhú trať. Výsledky nás milo prekvapili.

Kráľom čitateľov v tomto školskom roku sa stal JAKUB KOŽÁK, druhé miesto získala EMA STRÁŽNICKÁ a na treťom mieste skončila VERONIKA POLČICOVÁ.

Všetkým prajeme, aby kniha naozaj bola ich najlepším priateľom dlhé roky, možno celý život.

Mgr. R. Kadučáková

Starká, starký číta deťom

K šťastnému detstvu patrí rozprávka. K rozprávke zas starký a starká, dedko a babka. Veď kto z nás by si nezaspomínal na dni, víkendy či prázdniny u starkých? Na výlety, dobrodružstvá, objavovanie nového... Na hodiny, ktoré idú tak rýchlo a vaši starkí majú na vás aj tak more času.

Pohladia, pritúlia, prečítajú rozprávku. Štvrtáci si tiež pozvali do školy starkú, aby im prečítala rozprávku. Napriek tomu, že nám situácia nepriala a starká nemohla prísť osobne, prišla k nám aspoň prostredníctvom videonahrávky. S radosťou sme na hodine čítania privítali pani Máriu Polčicovú, ktorá prečítala bájku nielen svojim vnúčatkám Sárke a Jožkovi, ale celej štvrtej triede.

Žiaci počúvali so zatajeným dychom naozaj pozorne. Poučenie z bájky bolo naozaj aktuálne.

Veľmi pekne ďakujeme starkej za úžasný estetický a umelecký zážitok. Snáď sa budúci rok stretneme osobne a s viacerými starkými u nás v škole.

Mgr. R. Kadučáková

Milé mamy, mamky, mamičky, staré mamy

Milé mamy, mamky, mamičky, staré mamy,

Takto sme online pripravili program pre naše mamičky. Matka je človek, ktorý nás nosil pod srdcom, človek, ktorý nám dal nezištnú lásku a starostlivosť od malého nemluvňaťa a až po celý jej život.

V mene Vašich detí Vám milé mamičky chceme poďakovať a nakoľko momentálna situácia nám nedovoľuje sa spolu naživo stretnúť, tak aspoň takto sa potešte týmto kultúrnym programom, ktorý Vám pripravili pani učiteľky Kurčinková, Furjelová, Ďuroňová spolu s Vašími deťmi.

Prajeme Vám veľa zdravia a krásny kultúrny zážitok. ??????

Furjelová

Máj v triede "Lienky"

Mesiac máj bol v našej triede "Lienok" veľmi pestrý. Spoločne sme tvorili, spievali, recitovali a dozvedeli sa veľa nového.

(Martina S.)