Marec 2021

Marec - mesiac kníh

Marec - mesiac kníh ponúka veľa možností na prácu s knihami, s rozprávkami, s našou fantáziou. Preto sme sa v 2.B preniesli do sveta rozprávok, kde sme sa stretli s rôznymi zaujímavými postavami. Zažili sme s nimi krásne zážitky pri hľadaní tvrdých a mäkkých spoluhlások v rozprávkových knihách, pri riešení rozprávkovej matematiky. Nezabudli sme ani na záchranu Šipkovej Ruženky, kde museli princovia zdolať rôzne prekážky so zaviazanými očami. V tento deň sme aspoň na chvíľu zabudli na pandémiu a ťažkosti dnešných dní.

Chemická olympiáda

Okresné kolo Chemickej olympiády sa uskutočnilo 12. 3. 2021. Teoretické a virtuálne praktické úlohy sa tentokrát riešili v domácom prostredí.

Našu školu úspešne reprezentovali dve žiačky deviateho ročníka.  Lucia Spišiaková sa umiestnila na 2. mieste a Martina Kantáriková obsadila 3. miesto.

Gratulujeme! A želáme veľa úspechov v ďalšom štúdiu.

Deň vody

Aj tento deň sme si v 2.B pripomenuli Deň vody, ktorý nám každoročne pripomína aká dôležitá je voda pre náš život. Tento rok sme sa zamerali na hlavne na to, ako sa máme starať o životné prostredie tak, aby sa neznečistovali podzemné vody a zachovala sa čistá a pitná voda aj pre ďalšie generácie. Každý žiak si vytvoril infoplagátik, ktorý mu bude tieto zásady starostlivosti o vodu pripomínať.

Meľová M.