Október 2020

Trieda Lienky - Spoznávame Slovensko

Spoločne s triedou "Lienky" sme sa oboznámili s témou "Slovensko"

Spoznali sme rôzne miesta, Osvojili sme sme si hymnu a robili rôzne aktivity na túto tému.

(Trieda Lienky)

Veľké poďakovanie patrí rodičovi Marte Kupkárovej

Veľké poďakovanie patrí rodičovi Marte Kupkárovej, ktorá sponzorovala hneď na začiatku školského roka hračky a učebné pomôcky do triedy "VČIELKY". Takto nás všetkých potešila a prekvapila.

Ešte raz jej srdečne ďakujeme.

M. Furjelová zást. MŠ

Šikovné pani učiteľky z MŠ

Pani učiteľky z našej MŠ sa rozhodli, že skrášlia interiér škôlky. Steny chodby vyzdobili postavičkami, ktoré každý deň vyčaria úsmev na tvárach detí a oživia našu MŠ.

Súťaž o najväčšie ovocie a zeleninu

Téma Ovocie a Zelenina je veľmi vďačná. My sme spoločne s deťmi v tejto téme hľadali aké je dôležité pestovanie ovocia a zeleniny a jeho konzumácia Deti to veľmi oslovilo, keď sme sa spoločne dohodli, že si urobíme súťaž o najväčšie ovocie a zeleninu. Deti celý týždeň nosili O a Z a takto to podľa fotodokumentácie dopadlo. Aktívne deti boli patrične odmenené. Po ukončení súťaže sme produkty ponúkli do školskej kuchyne pani kuchárkam. Isto nám navaria výbornú polievku. Ďakujeme.

Hovorme o jedle

V októbri 2020 žiaci 6. ročníka dostali možnosť zapojiť sa do projektu Hovorme o jedle. Vybrali sme si tému Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiak. Na hodine biológie sme diskutovali o informáciách, ktoré by sme mali poznať pre výber správnych potravín. Tentokrát pre protiepidemiologické opatrenia sme praktické zručnosti nemohli realizovať v školskej kuchynke, preto sme okno svojej fantázie pootvorili vo svojich domácnostiach. Niektorí žiaci, napr. Klára Spišiaková a Jozef Staš nám prispeli aj fotografiami.