Október 2020

Trieda Lienky - Spoznávame Slovensko

Spoločne s triedou "Lienky" sme sa oboznámili s témou "Slovensko"

Spoznali sme rôzne miesta, Osvojili sme sme si hymnu a robili rôzne aktivity na túto tému.

(Trieda Lienky)

Veľké poďakovanie patrí rodičovi Marte Kupkárovej

Veľké poďakovanie patrí rodičovi Marte Kupkárovej, ktorá sponzorovala hneď na začiatku školského roka hračky a učebné pomôcky do triedy "VČIELKY". Takto nás všetkých potešila a prekvapila.

Ešte raz jej srdečne ďakujeme.

M. Furjelová zást. MŠ

Šikovné pani učiteľky z MŠ

Pani učiteľky z našej MŠ sa rozhodli, že skrášlia interiér škôlky. Steny chodby vyzdobili postavičkami, ktoré každý deň vyčaria úsmev na tvárach detí a oživia našu MŠ.

Súťaž o najväčšie ovocie a zeleninu

Téma Ovocie a Zelenina je veľmi vďačná. My sme spoločne s deťmi v tejto téme hľadali aké je dôležité pestovanie ovocia a zeleniny a jeho konzumácia Deti to veľmi oslovilo, keď sme sa spoločne dohodli, že si urobíme súťaž o najväčšie ovocie a zeleninu. Deti celý týždeň nosili O a Z a takto to podľa fotodokumentácie dopadlo. Aktívne deti boli patrične odmenené. Po ukončení súťaže sme produkty ponúkli do školskej kuchyne pani kuchárkam. Isto nám navaria výbornú polievku. Ďakujeme.

Hovorme o jedle

V októbri 2020 žiaci 6. ročníka dostali možnosť zapojiť sa do projektu Hovorme o jedle. Vybrali sme si tému Chlieb, pečivo, obilniny, cestoviny, zemiak. Na hodine biológie sme diskutovali o informáciách, ktoré by sme mali poznať pre výber správnych potravín. Tentokrát pre protiepidemiologické opatrenia sme praktické zručnosti nemohli realizovať v školskej kuchynke, preto sme okno svojej fantázie pootvorili vo svojich domácnostiach. Niektorí žiaci, napr. Klára Spišiaková a Jozef Staš nám prispeli aj fotografiami.

Do školy na bicykli

Tento rok sme sa prvýkrát zapojili do kampane Do školy na bicykli. Tá zaujala nielen našich žiakov, ale aj zamestnancov školy a rodičov. Motivovala ich k dochádzaniu na bicykli. Niektorí rodičia nechali autá zaparkované doma a spolu s deťmi zdieľali cestu do školy. Prvý týždeň bolo nádherné jesenné počasie, ako stvorené na bicyklovanie. Ďalší týžden však začalo pršať, ale naši žiaci to nevzdali. Našlo sa pár takých, ktorí pomedzi kvapky dažďa, našli cestu do školy. Súťažiaci prišli do školy za 10 dní, 242 krát na bicykli.

Budúci rok by sme chceli osloviť aj našu materskú školu, kde detičky dochádzajú na odrážadlách, bicykloch a aj kolobežkách.

Touto cestou sa chcem všetkým, ktorí sa zapojili do súťaže poďakovať za účasť a teším sa opäť na budúci rok.

(ts)

Ovocie a zelenina v MŠ

Téma Ovocie a Zelenina je veľmi vďačná. My sme spoločne s deťmi v tejto téme hľadali, aké je dôležité pestovanie ovocia a zeleniny a jeho konzumácia. Deti to veľmi oslovilo, keď sme sa spoločne dohodli, že si urobíme Súťaž O NAJVAČŠIE OVOCIE A ZELENINU. Deti celý týždeň nosili ovocie a zeleninu a takto to podľa fotodokumentácie dopadlo.Aktívne deti boli patrične odmenené.Po ukončení súťaže sme produkty ponúkli do školskej kuchyne, pani kuchárkam. Navarili nám výbornú polievku. Ďakujeme.

Magdaléna Furjelová