November 2023

Deň úcty k starším

"Človek je krásny nielen vtedy, keď má pružný krok.
Človek je krásny podľa múdrosti, čo zračí sa mu v oku, podľa vrások a bielych vlasov, podľa slov, keď ponára sa v hovore s deťmi do rokov, keď aj on bol mladý.
Človek je krásny vtedy, keď ho ľudia majú radi."

Dňa 5.11. sa uskutočnil program ku Dňu úcty k starším, na ktorom sa zúčastnili aj deti z našej MŠ. Poslaním našej MŠ je výchova a vzdelávanie detí a vštepovanie základných morálnych vlastností, ako je aj úcta k starším ľuďom. Trieda "Motýlikov" si pripravila pre našich starých rodičov krásne veršíky a pesničku. Trieda "Lienok" predniesli pesničky a krátku scénku o deťoch putujúcich lesom, a trieda "Včielok" si zahrali divadielko o Jankovi, ktoré zakončili krásnou pesničkou pre babičku a deduška. Starí rodičia odmenili deti búrlivým potleskom.

Bc. Michaela Michalková

Exkurzia

Dňa 9.11.2023 sme sa s pani učiteľkou triednou a pani učiteľkou Svitekovou vybrali na exkurziu po Strednej priemyselnej škole informačných technológii Ignáca Gessaya v Tvrdošíne. V škole nám prezentovali rôzne prístroje a techniky napr. 3D tlaciarne, frézy atď. Ukázali nám aj rôzne projekty: dom , ktorý sa ovládal cez aplikáciu, či robota alebo hru s autíčkami, ktorá sa tiež hrala cez mobil. Mohli sme si aj vyskúšať pajkovanie alebo grafiku na počítači. Túto exkurziu sme si užili a dozvedeli sme sa veľa nových informácií o strednej škole.

Sára Spišáková VII

Bubnovačka

Žiaci 9. ročníka sa dňa 20.11.2023 pod vedením p. uč. Kantárovej zúčastnili na Námestí P.O.Hviezdoslava v Dolnom Kubíne akcie pod názvom "BUBNOVAVAČKA" - Ticho deti pred násilím neochráni. Išlo o akciu kedy sa deti stretli a nahlas bubnovali na všetko čo vydávalo nejaký zvuk. Cieľom tejto akcie bolo poukázať na potrebu počúvať hlas detí.

"Bubnujeme aby bolo deti lepšie počuť"

Mgr. Kantárová

Žijeme zdravo v MŠ

Na prvom mieste je pre nás všetkých naše zdravie. Preto sme sa aj my, v našej MŠ, venovali zdravému životnému štýlu. Pomocou každodenných aktivít deti spoznávali svoje telo, ľudské orgány, zmysly. Naučili sa, ako majú chrániť svoje telo pred bacilmi, ako predchádzať chorobe a čo je pre naše telo a zdravie najdôležitejšie.

(Iveta Mičáňová)

Plavecký výcvik

"VO VODE SI RYBKA PLÁVA, PLUTVIČKAMI NA NÁS MÁVA"

V dňoch 6.-10.11.2023 sa naša MŠ zúčastnila na plaveckom výcviku. Celkovo sa zúčastnilo 32 detí. Výcvik viedli certifikovaní inštruktori, pre ktorých bol dôležitý priateľský a hravý spôsob učenia. Deti získali dobré základy plávania, zlepšili si aj svoju koordináciu, a plávanie malo taktiež dobrý účinok na ich dýchací systém. Deti sa z vody veľmi tešili. V posledný deň výcviku dostali od inštruktorov pochvalu. Každé dieťa získalo diplom z plávania, sladkú odmenu a jeden voľný vstup do Aquarelax Dolný Kubín.

Bc. Michaela Michalková