Hlavn menu:

Cesta v menu Škola O nás
Vedajie meu:

O nás

V súčasnosti má ZŠ s MŠ Chlebnice 15 učební, telocvičňu, učebňu rodinnej prípravy, dielne, školskú jedáleň, počítačovú učebňu s pripojením na internet a laboratórium RoboLab.

Multimediálna PC učebňa má 10 žiackych staníc (5ks z projektu Infovek a 5ks ako splátku nemeckej spoločnosti Deutsche Telekom v procese privatizácie ST) a využíva sa najmä na všeobecnovzdelávacích predmetoch (CD imága multimediálnych encyklopédií a ISDN pripojenie na internet).

Žiaci môžu okrem OS MS Windows pracova aj v OS GNU/Linux Mandrake.

Momentálne realizujeme druhú PC učebňu s 12 bezdiskovými klientskými stanicami (vyradené PC získané darom od bankových subjektov), sieovou laserovou tlačiarňou a servrom s OS GNU/Linux K12LTSP (Linux Terminal Server Projekt) a výhžadovo plánujeme zriadi tretiu PC učebňu s 15 bezdiskovými klientskými stanicami (už sú prisžúbené). Tieto nové učebne budú využívané na vyučovanie predmetu Technická výchova v 8. a 9. ročníku a predmetu Informatika, tiež v 8. a 9. ročníku. Projekt K12LTSP vychádza z distribúcie Fedora Core 4 a je primárne určený práve pre využitie v školských počítačových učebniach.

Miesto, kde nájdete informácie o projekte K12LTSP je webová stránka:

Na škole máme tri laserové tlačiarne, dva skenery, dva tablety, datavideoprojektor, notebook, digitálny PC mikroskop, ďalekohžad s digitálnym fotoaparátom, digitálnu DVD kameru a digitálny fotoaparát.

Už niekožko rokov na škole pracuje Klub mladých programátorov (KMP) a dosahuje výrazné úspechy v súažiach z oblastí informatiky, programovania a robotiky. V školskom roku 2004/2005 klub fungoval na vzdelávacie poukazy ale od školského roka 2005/2006 sme od tohoto zaväzujúceho "poukazníckeho" modelu upustili a fungujeme opä slobodne podža potreby. Klub navštevujú žiaci z našej školy a zo Základnej školy s materskou školou z obce Dlhá nad Oravou.

Miesto, kde nájdete informácie o Základnej škole s materskou školou Dlhá nad Oravou je školská webová stránka:

RoboWeb © 2005 IB pre Projekt INFOVEK. Posledn prava zdroja 21. 03. 2024.