ŠKD 2019/2020

ŠKD 2019/2020

ŠKD 2017/2018

Od polroka majú žiaci v Školskom klube detí, novú pani učiteľku, Martinu Salusovú. Pani učiteľka Škvarková odišla na materskú dovolenku. Novej pani učiteľke prajeme veľa síl, nápadov a inšpirácií v práci s deťmi. Pani učiteľke Škvarkovej gratulujeme k malej dcérke, Tamarke a tešíme sa, že nás v škole niekedy navštívi.

(ts)

Školský klub detí v školskom roku 2017/2018 začal svoju činnosť 4. septembra pod vedením pani vychovávateľky Mgr. Márii Škvarkovej a Mgr. Márii Kantárovej, ktoré deťom vytvárajú bezpečné a láskyplné protredie. Úzko spolupracujú s rodičmi a triednymi učiteľmi žiakov, ktorí navštevujú školský klub detí.

Výchovná činnosť v školskom kube detí je zameraná na činnosti oddychové, rekreačné , záujmové a prípravu na vyučovanie.

Denný poriadok v ŠKD

Fotky ŠKD

Milí rodičia a žiaci, Prinášame vám niekoľko aktuálnych fotiek z nášho školského klubu. Podrobnejšie v článku aktivity školy tu: Fotky ŠKD.

Činnosť v ŠKD

Aj tento školský rok 2015/2016 pokračuje ŠKD vo svojej činnosti. Pani učiteľky sa snažia žiakom spríjemniť popoludňajší čas rôznymi činnosťami a aktivitami. Pripravujú so žiakmi rôzne príležitostné dekorácie, darčeky, nástenky. Podrobnejšie v článku aktivity školy tu: Činnosť v ŠKD.

Školský rok sa pomaly končí...

Ani sme sa nenazdali a koniec školského roka je už zasa predo dvermi, čo naše deti teší hádam najviac. Pred nami sú už posledné a veľmi ťažké dva týždne. Veľký boj, o čo najlepšie známky. Ale to už ubehne veľmi rýchlo. Tak a my sa vám chceme ešte raz prihovoriť a možno tak aj trocha pochváliť s našimi akciami, alebo prácami v našom školskom klube detí. Mesiac apríl bol pre nás zaujímavý hlavne tým, že sme si spoločne nasadili do nášho školského skleníka zeleninku- cibuľku, petržlen , reďkovku, paradajky a papriku.

Už na začiatku mesiaca máj sme si boli pretrhať našu prvú úrodu, reďkovku, a bola veľmi pekná, veľká. A čo myslíte, čo sme si z nej urobili? No predsa nátierku, ktorá chutila deťom a veľmi. Mesiac máj ako už mnohí vieme, je naozaj tým najkrajším mesiacom v roku, keď všetko už bohato kvitne a matka príroda sa prezlieka do zelenej. A tento mesiac je aj skutočne tým pravým mesiacom, ktorý ako sa hovorí , je mesiacom lásky. Áno mesiacom lásky. Lásky ku našim matkám, ktoré pre naše životy znamenajú, to najdrahšie, čo môžeme mať. A tak sme si tento krásny sviatok pripomenuli dňa 10. mája , kde sme prejavili úctu všetkým matkám a to krátkym prednesom básničiek a pesničiek .

Pred nami sú už dlho očakávané prázdniny, pre deti veľká radosť, no pre mnohých rodičov zas dosť veľká starosť. Leto, teplo a voľný čas je nie vždy dobrá kombinácia pre deti, zvlášť keď sú doma sami, bez dozoru. Hlavne na cestách a pri vode hrozí deťom najväčšie nebezpečenstvo. Tak a práve preto sme sa rozhodli pozvať medzi nás dopravných policajtov, ktorí deťom tak trocha priblížili, to ako sa majú správať na cestách. Tento projekt mal svoj osobitný názov „Správaj sa normálne a neohrozuj ma“.

Vieme, že obec Chlebnice má, alebo žije v nej veľa šikovných, nadaných ľudí, ktorí ako sa hovorí majú "zlaté ruky" a ktorých ručné práce vedia naozaj očariť a sú známe už po celom Slovensku. A my sme samozrejme s veľkou úctou prijali jedno takéto pozvanie ku jednému miestnemu rezbárovi Jozefovi Maslíkovi, ktorý s veľkou ochotou porozprával deťom všetko o svojich začiatkoch, o tom aké to bolo niekedy naozaj ťažké pokiaľ skutočne objavil svoj talent - vyrezávanie z dreva. Jeho práca je naozaj krásna a zaujímavá a ja pevne verím, že zaujala aj naše deti. Deň, kedy prišli naše deti veľmi unavené, bol dňom pre nich skutočne super zážitkom a to stačilo len navštíviť naše miestne nové ihrisko a naše popoludnie v ŠKD bolo plné zábavy a detskej radosti. Bolo síce veľmi teplo, ale nám to nevadilo, priateľský futbalový zápas si naši chlapci zo ŠKD vychutnali naplno. Vybíjaná zas naplno zabavila naše dievčatá. No a hádam tým najkrajším dňom pre naše deti bol Medzinárodný deň detí. My sme si ho spríjemnili naším milým posedením v školskej kuchynke, pri dobrom koláčiku a čaji no a potom sme išli všetci spolu na zmrzlinku do našej miestnej cukrárničky.

Školský rok sa už naozaj končí a my sme sa rozhodli, že si na záver nášho školského roka v ŠKD urobíme ešte predsa jednu krásnu rozlúčku v prírode a to tak, že si urobíme spoločnú opekačku na Vyšnom konci blízko potôčka v peknej chlebnickej prírode, kde sa môžeme hrať, spievať, kričať proste všetko.

Ďakujeme ešte raz veľmi pekne všetkým Vám, ktorí ste nám počas celého školského roka s ochotou pomáhali, podporovali nás a tak vďaka Vám sme náš voľný čas mohli tráviť príjemne a zdravo.

pani vychovávateľka Ľuboslava Durdiaková

Školský klub "Slniečko" má veľmi talentované a šikovné deti

Milí rodičia, ako som už písala v školskom klube detí je veľmi veselo, a nielen to. Navštevujú ho veľmi šikovné a talentované deti. Dňa 16. marca sme boli pozvaní do Dlhej nad Oravou, na futbalový priateľský zápas.

Boli sme tam naozaj veľmi úspešní. ŠKD Dlhá nad Oravou nemal šancu na výhru, pretože góly od našich šikovných a určite budúcich futbalových talentov sa sypali jeden za druhým. Nakoniec to skončilo 7:3, výhrou Chlebníc. Musím spomenúť veľmi dobrého strelca Janka Kantára, a Matúša Spišiaka, tiež dobrého brankára Samuela Garba, vďaka ktorému sme sa vyhli možným súperovým gólom. Úprimne môžem povedať, že som mala aj ja dobrý pocit zo zápasu a som na naše deti hrdá.

Samozrejme naše deti nie sú šikovné len v oblasti športu. Ako vieme 28.marec je Dňom a sviatkom učiteľov. My sme pochopiteľne na našich učiteľov nezabudli a spoločne sme pre nich pripravili krátky program a pekný darček. A čo viac? Spomenuli sme si aj na našich bývalých učiteľov, ktorí sú už na dôchodku a poslali sme im pekný pozdrav priamo domov.

Sviatky jari a s ňou spojený príchod Veľkej noci, nás tiež veľmi potešili a zároveň aj motivovali k našej ďalšej práci. Spoločnými silami sme sa podieľali na veľkonočnej výzdobe v priestoroch našej chodby. Veľkým symbolom jari býva zelená trávička a my sme si ju nasadili do kvetináčikov a potom sme zdobili kraslice. Deti boli naozaj veľmi snaživé. Mesiac apríl ako už všetci vieme, je mesiacom lesov, mesiacom prírody, čo je tiež veľmi dobrá a zaujímavá téma a preto v spolupráci s naším poľovníckym zväzom Chlebnice, chceme pre deti pripraviť menšie posedenie. Nejakú besiedku s poľovníkmi, ktorí im niečo povedia o našich voľne žijúcich zvieratkách v Chlebnickom revíri.

Ľuboslava Durdiaková

Školský klub

Školský klub

Školský klub

Školský klub

Školský klub

Hore hájom chodník

V Školskom klube detí je veselo!

Drahí rodičia, milé deti, dovoľte mi, aby som vám napísala o našom školskom klube, Slniečko. Ako som už písala na začiatku roka, plánovali sme určité akcie. Okrem toho sa rozbiehame veľmi dobre. Do ŠKD pribudli nielen nové deti, čo nás veľmi teší, ale aj nové a zaujímavé hry. Tiež nový nábytok a pomôcky, ktoré sme objednávali v spolupráci s našimi pani učiteľkami z 1. stupňa. Ony sú vždy ochotné pomôcť. V neposlednom rade chcem poďakovať aj pani riaditeľke Mgr. Monike Oklapkovej, ktorá úzko spolupracuje s obecným úradom aj vďaka, ktorému to takto dobre funguje.

Dňa 19. decembra 2014 sme mali vianočnú besiedku, kde sme vystupovali v krátkej scénke pod názvom Pastieri, pastieri hore vstaňte. Veľmi zábavný bol pre nás aj školský Karneval, kde sme sa ukázali v tých najlepších maskách. Spoločné foto z Karnevalu si môžete pozrieť na našej nástenke v priestoroch školy, na chodbe 1. stupňa.

Ďalšia zaujímavá akcia sa konala dňa 25. februára 2015 s názvom Pes- môj záchranca. Deti zo ŠKD, ale aj iné deti zo školy, sa porozprávali s našimi hosťami, s pánom Bobáňom a pánom Skalcom. Porozprávali deťom všetko, čo sa týka starostlivosti, chovu a cvičenia záchranárskych psov. Samozrejme, čo ich najviac fascinovalo bolo, že to neboli len zbytočné reči, ale mohli priamo vidieť, čo všetko takýto pes vie. Ako dokáže počúvať na slovo, aký ma rešpekt voči svojmu pánovi.

V blízkej budúcnosti máme ešte veľa plánovaných akcií. Môžem ešte spomenúť aj náš spoločný futbalový zápas so ŠKD Dlhá nad Oravou, ktorý by sa mal konať v marci.

Takže drahí rodičia, milé deti, aspoň trocha o nás. Skutočne vyslovujem úprimné vďaka všetkým, ktorí nám pomáhajú a chcú pomáhať aj naďalej. Teším sa na ďalšiu spoluprácu.

Ľuboslava Durdiaková, vychovávateľka

V Školskom klube detí je veselo!

V Školskom klube detí je veselo!

V Školskom klube detí je veselo!

V Školskom klube detí je veselo!

Hore hájom chodník