Lego Dacta 2004 (Štrba)

V dňoch 22.4.2004 až 24.4.2004 sa pod Tatrami, v obci Štrba konalo regionálne kolo 9. ročníka medzinárodnej súťaže mládeže v stavbe a programovaní modelov LEGO DACTA 2004.

Cieľom súťaže je rozvoj tvorivosti, vedomostí a zručností detí v oblasti konštrukcie a programovania robotických modelov, podpora využívania počítačovej stavebnice Lego Dacta vo vyučovaní na základnej škole.

Organizátormi súťaže sú:
  • Projekt Infovek
  • Katedra vyučovania informatiky, FMFI UK Bratislava
  • Školské výpočtové stredisko Banská Bystrica
  • EDUXE, Bratislava
  • Slovenská spoločnosť elektronikov
V Štrbe sa stretlo 23 tímov, z ktorých ale iba prvých sedem najlepších postupuje do Česko-Slovenského finále v Banskej Bystrici (20.5.2004-22.5.2004). Tím ZŠ s MŠ Chlebnice, v zložení A.Pavolka a J. Michalka (8.ročník) sa umiestnil na postupujúcom 6. mieste.

Na výlete pri neďalekom zamrznutom Štrbskom plese sme si pripomenuli, že zima sa len tak ľahko nevzdáva.