Módna prehliadka šiat vytvorených z odpadu

Na kultúrnom programe pri príležitosti Posedenia pri vianočnom stromčeku sa v piatok 19. decembra 2014 uskutočnila netradičná módna prehliadka šiat vyrobených z odpadu. Niekoľkými kúskami nápaditých modelov naši žiaci upozornili na potrebu a dôležitosť triedenia odpadu a následnej recyklácie.

Dievčatá, ale aj chlapci 5., 6. a 7. ročníkov predviedli, ako sa dá i odpad z obalov využiť v móde. Modely, ktoré vyrábali pod vedením p. uč. Mgr. Márie Meľovej počas uplynulých týždňov, prekvapili nápadmi a rozmanitosťou. Žiaci na hodinách výtvarnej výchove tvorili originálne oblečenia a doplnky z tých najrôznejších materiálov: plastové fľaše, plastové tašky, igelit, alobal, staré látky, vrecia zo zemiakov, papier, servítky, tetrapaky, špagát, obaly z cukríkov, kartóny, noviny a podobne.

Šaty, ktoré naši žiaci predvádzali, neboli určené na denné nosenie. Po skončení prehliadky boli vyseparované späť podľa materiálov a skončili v separovanom zbere odpadov.