Máj 2012

Naši Slávici

Do speváckej súťaže v interperetácii ľudovej piesni Slávik Slovenska 2012 sa zapojila naša škola aj tento rok. Školského kola sa zúčastnilo 18 žiakov. Súťažilo sa v troch kategóriách. V prvej kategórii obsadila 3. miesto Janka Ťapajnová 2. ročník. Druhé miesto si vyspievala Ninka Suľová 1. ročník a prvé miesto patrilo Emke Suľovej 3. ročník. Vyberať v druhej kategórii bolo veľmi ťažké. Výkony boli vyrovnané a rozhodovali najmenšie detaily. Tretie miesto porota udelila Majke Bakancovej 5. ročník, druhé miesto obsadila Martinka Ťapajnová 4.ročník. Prvé miesto v tejto kategórii obsadil Dávid Ďuroň 4.ročník. V tretej kategórii súťažili iba dve súťažiace. Prvé miesto si vybojovala Klaudia Ťapajnová 9.ročník a druhé miesto patrilo Martinke Salusovej 8.ročník. Víťazi sa zúčastnili 17. mája okresného kola v Dolnom Kubíne. Zo zdravotných dôvodov za druhú kategóriu našu školu išla reprezentovať náhradníčka Martinka Ťapajnová. Ani tam dievčatá neodišli s prázdnymi rukami. Všetky si odniesli diplomy s prvým miestom. Čaká ich krajské kolo v Žiline. Prajeme veľa úspechov a gratulujeme!

Viac o neživej prírode

Aj v tomto školskom roku prijal naše pozvanie RNDr. Jaroslav Kocian, odborník na geológiu. Formou prezentácií priblížil siedmakom a ôsmakom krásu živej i neživej prírody Oravy, žiaci sa dozvedeli okrem iného aj o mnohých prameňoch a jazierkach svojho chotára.

Za návštevu ďakujeme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé stretnutia.