Ciele a aktivity projektu

Pripraviť multimediálne CD (DVD) prezentujúce školu a jej aktivity

V priebehu mesiacov september až december pripraviť štruktúru a obsah multimediálneho prezentačného CD, prípadne DVD titulu približujúceho dianie v škole, jej minulosť i koncepciu budúcnosti. Pripravované médium bude zahŕňať i život v obci Chlebnice, regionálne a historické tradície a zvyky. Bude určené tak pre lokálnu komunitu, ako aj pre cudzích návštevníkov. Do prípravy a realizácie plánujeme zapojiť okrem žiakov našej školy i miestnych obyvateľov najstaršej jenerácie, sťaby nositeľov odkazu starých remesiel a regionálnych zvyklostí. Tvorba titulu bude parciálne včlenená aj do učebných plánov humanitných, netechnických predmetov, ako je s lovenský jazyk, dejepis, zemepis a iné. Spolu s výstavnými panelmi a výzdobou školskej budovy projektu regionálnej školy bude pripravované multimediálne CD (DVD) médium mapovať a prezentovať historicko - kultúrny život v obci, jej vývoj v duchu kresťanských tradícií a smerovanie do budúcnosti v globálnej spoločnosti tretieho tisícročia.

Otvoriť dvere PC učebne Infovek aj po skončení vyučovania

Skvalitatívniť činnosť záujmových útvarov pod vedením školiacich sa interných učiteľov (viď. nižšie) našej školy s dôrazom na prezentáciu aktivít žiakov (projekty z jednotlivých predmetov, príprava prezentácií pozorovania prírody ďalekohľadom s digitálnym fotoaparátom, PC microskopom, tvorba html prezentácií).

Sprístupniť PC učebňu a IKT technológie žiakom, učiteľom, rodičom a miestnym obyvateľom

Realizovať spoločné stretnutia žiakov, rodičov a miestnych obyvateľov s predstavením žiackych prezentácií na dataprojektore.

Prakticky predstaviť OS Linux a možnosti jeho využitia na škole

Pripraviť a realizovať súbor dvanástich školení pre interných učiteľov (viď. vyššie) s nasledovným predbežným zameraním:

1. Linux ako desktop na vyučovaní (GNU/Linux Mandrake 10.0)
  2. Používame edukačné CD imága (Windows - VirtualDaemon), LAN sieť a VNC (Windows i Linux) na vyučovaní
  3. Pracujeme s digitálnym fotoaparátom a ďalekohľadom s digitálnym fotoaparátom (vychádzka do okolia)
  4. Scanujeme a upravujeme obrázky (Windows/Linux - GIMP)
  5. Pracujeme s notebookom a dataprojektorom (Windows/Linux)
  6. Textové editory (Linux - OpenOffice Write)
  7. Tabuľkové editory a grafické znázornenie údajov (Linux - OpenOffice Calc)
  8. Grafické editory (Linux - GIMP, OpenOffice Draw, XnView)
  9. Tvoríme prezentácie (Linux - OpenOffice Impress)
  10. Pracujeme s multimédiami (Linux - Totem, Xine, MPlayer)
  11. Tvoríme web (Linux - Mozilla Composer)
  12. Internet a výučbové programy (www.edunix.cz, www.linuxsoft.cz)

a poskytnúť inštalačné médiá software pod licenciou GNU General Public Licence a Open Source SW žiakom, rodičom a miestnym obyvateľom.