Súčasné projekty so zapojením IKT

V rámci výchovno-vzdelávacej činnosti a záujmových útvarov prebiehajú nasledovné projekty:

Tvorivá informatika s Baltíkom na 1. stupni ZŠ

Zhrnutie:

Projekt aktívne zapája žiakov 1. stupňa do vyučovania v oblasti IKT.

Realizácia a vyhodnotenie laboratórnych prác z fyziky prostredníctvom stavebnice Lego Dacta RoboLab

Zhrnutie:

Projekt prináša moderné technológie na hodiny Fyziky, okamžitú spätnú väzbu pre učiteľa i žiakov. Namerané a vyhodnotené grafické závislosti možno umiestniť na www stránky alebo vytlačiť na tlačiarni a urobiť rozbor grafu na hodine matematiky. Naša škola má so stavebnicou RoboLab výborné dvojročné skúsenosti. Učenie je hravé, názorné, s okamžitou spätnou väzbou. Žiaci sú motivovaní, zodpovedne pracujú v RoboLab učebni i v triedach.

Zhrnutie:

Zámerom projektu Využitie informačných technológií v prírodovedných predmetoch pri pozorovaní mikroskopických preparátov je aby žiaci nadobudli trvalé vizuálne zážitky pri pozorovaní skutočností mikrosveta vôkol nás. Žiaci sa v rámci projektu stretávajú a pracujú s modernými informačnými technológiami, pri tvorbe projektov vlastných pozorovaní majú možnosť tieto aj prezentovať širšej verejnosti, napríklad prostredníctvom Internetu, v čom vidíme veľký potenciál zlepšovania vzťahov medzi rodičmi, žiakmi a učiteľmi. Prínos projektu vidíme aj v skvalitnení vzťahu žiakov k životnému prostrediu, k prírode, ktorá nás obklopuje, čo prináša upevnenie environmentálneho povedomia žiakov.