Jún 2017

Z poľovníckej kapsy

Nie len do lesa, ale aj do našej škôlky zavítal poľovník Jozef Pucoven. Porozprával nám veľa zaujímavostí o lesných zvieratkách, ukázal nám trofeje, dokonca sme si aj vyskúšali trúbenie na rohu. Po jeho návšteve už aj malí skôlkári vedia, ako sa správať pri stretnutí s medveďom alebo pri nájdení malého srnčiatka. Radi ho medzi nami privítame aj nabudúce a tešíme sa na jeho ďalšie zážitky z prírody.

Mgr. Marcela Pucovenová

Rozprávkový medzinárodný deň detí

Pri príležitosti MDD triedne učiteľky Mgr. Kadučáková a Mgr. Šimková pozvali svojich žiakov do rozprávkového sveta na Oravskom hrade. Zaujímavá prehliadka bola popretkávaná scénkami z ľudových rozprávok, ktorých názvy žiaci museli zistiť. Naši štvrtáci a aj šiestaci ľahko spoznali rozprávku O hlúpej žene, či Dlhý nos alebo napr. Kocúr v čižmách. Za odmenu získavali farebné Polepetkove klbká, ktoré sa v závere prehliadky zmenili na sladkú odmenu. Posilnení skvelou pizzou sme sa s nezabudnuteľnými zážitkami vrátili podvečer domov.

Deň detí

Deň detí sme začali predstavením pre celú školu, ktoré sa volalo Psíčkovo. Po divadle sa žiaci presunuli na ihrisko. Tam mali deviataci pripravené stanovištia so súťažami. Pri príchode na ihrisko , dostal každý žiak lístok , kde sa mu zapisovali body zo súťaží.

Žiaci si mohli vybrať stanovištia ako chceli. Zúčastniť sa museli každej súťaže , aby nazbierali čo najviac bodov.

Nakoniec sme body spočítali a vyhrali traja s najvyšším počtom bodov. Víťazi a aj všetci zúčastnení boli odmenení sladkými odmenami.

/žiačky 9.triedy/

Na skok na Skok (2x)

Vysoké Tatry, naše veľhory, sú vyhľadávané turistami zo Slovenska a zahraničia.Aj žiaci niekoľkých ročníkov našej ZŠ sa rozhodli navštíviť ich na konci školského roka. Veľký záujem o turistiku a výlet do prírody zo strany žiakov urobil svoje. Do Tatier sme šli dvakrát. Mladší žiaci zo 4.,5., a 6. ročníka sa vybrali dňa 9. 6. a žiaci z 8. triedy šli týždeň po nich. Slniečko sprevádzalo mladšie ročníky. Vychutnali si prírodu, krasne výhľady, čaro lesov. Starší žiaci si užili kvapky dažďa, ktoré však nemali žiaden vplyv na ich skvelú náladu.Pri prechádzke okolo Štrbského plesa si otestovali svoju kondíciu na stanovištiach s hrazdami a iným športovým náradím. Nesmelo chýbať fotografovanie, aj napriek dažďu. Všetci boli s výletom spokojní a na spiatočnej ceste domov spoločne vyberali výlet na ďalší školský rok.

RK

Aktivity proti obezite - Túra do Kvačianskej doliny

V rámci prevencie obezity sa žiaci piateho a šiesteho ročníka vydali na túru ku Mlynom do Kvačianskej doliny. Spolu s učiteľmi R. Kadučákovou, P. Babicom a pani riaditeľkou M. Oklapkovou zažili krásny deň. Cestou sa naučili mnoho užitočných rád od nášho turistického sprievodcu Štefana. Naučil ich, ako sa zakladá oheň v prírode, ako sa majú správať pri stretnutí s hadom, čo využili hneď ako im to vysvetlil. Keď dosiahli cieľ, napapali sa a zrelaxovali. Doplnili si energiu a vydali sa na obhliadku Mlynov. Spoznávali, ako sa v minulosti tvrdo pracovalo na chlieb, ktorým sa dnes často plytvá. Po prehliadke sa vydali na spiatočnú cestu. Domov si priniesli krásne zážitky a hlavne veľa nových vedomostí.

Bližšie informácie a foto sú tu: pdf pdf

Tadeáš Straka, 6. trieda

Exkurzia do Benátok

Tento rok sme si s deviatakmi naplánovali výlet a exkurziu v jednom - Benátky. Pripravovali sme sa na ňu skoro dva roky. Konečne 8.6.2017 o 21.30 sme vyrazili, spojili sme sa so školou z Nižnej, aby sme naplnili autobus. Cesta bola celkom príjemná a hotel, v ktorom sme bývali, bol na veľmi dobrej úrovni. Prvý deň po 12 hodinovej ceste sme si urobili voľno a išli sme na pláž. More bolo celkom teplé a počasie výborné.

Druhý deň sme mali naplánovaný výlet do Benátok. Trajektom sme sa odviezli priamo do Benátok a späť. V Benátkach sme vystúpili na námestí Sv. Marka, kto chcel, išiel sa pozrieť priamo do Chrámu Sv. Marka. Pred chrámom stáli húfy ľudí, ktoré sa len zväčšovali. Dóžov palác sme zbadali podľa stĺpov, na ktorých sú okrídlené levy a stoja vedľa paláca. Pár metrov ďalej sme videli stĺp na Piazzetta San Marco, na ktorom sa nachádza drakobijec Svätý Teodor, ten bol patrónom Benátok pred Svätým Marcom. Sochy na streche priľahlej budovy boli svedkami hrdinských zápasov. Dóžov palác a priľahlé väzenie spája most Ponte dei Sospiri. Ako ďalšiu pamiatku sme si pozreli most Ponte dell Accademia, z ktorého je krásny výhľad na Gran Canal. Benátky sú vraj špinavé a smrdia. Presvedčili sme sa, že to vôbec nie je pravda. Ako sa hovorí, kto hľadá, nájde. My sme hľadali krásu, históriu a atmosféru.

Žiaci sa poprechádzali po Benátkach, nakúpili suveníry, pozreli si gondoly aj s gondoliermi. Bolo veľmi teplo, preto sme sa po 4. hodinách vracali do hotela a opäť žiaci mohli ísť na pláž alebo do hotelového bazéna.

Posledný deň, teda v nedeľu, chceli žiaci ostať na pláži a užiť si celý deň more. Vyhoveli sme im a spokojní sme o piatej podvečer nastúpili do autobusu a vyrazili na Slovensko. Cesta prebehla opäť veľmi rýchlo. Pre všetkých to bol úžasný zážitok. Môžeme skonštatovať, že výlet a exkurzia dopadli nad očakávania.

Za pomoc by som chcela poďakovať mamkám, ktoré s nami absolvovali tento výlet .

MM

Koncoročná diskotéka

Po fantastickom karnevale sa deviataci rozhodli, že na konci roka urobia koncoročnú diskotéku pre všetkých žiakov našej školy. Takáto diskotéka sa mala konať prvýkrát.

Diskotéka bola výborná rozlúčka so školským rokom a privítanie školských prázdnin. Bola 28.6.2017 od 16.00 do 20.00. Žiaci sa výborne vytancovali, vybláznili ale si aj zasúťažili.

Deviataci boli veľmi spokojní, pretože diskotéka bola pre nich ako rozlúčkový večierok a mali tú česť, že sa s nimi prišli rozlúčiť skoro všetci žiaci našej školy.

Dúfame, že aj o rok sa diskotéka zopakuje.

MM