Príprava na cestu

Po víťazstve v Banskej Bystrici si žiaci mohli oddýchnuť. Pre vedúceho družstva nastal čas zháňania peňazí a informácií.

S druhou úlohou (informácie) som sa po nociach radil s "panem Googlem" (http://www.google.com). Pre ilustráciu uvediem:

Podobne som sa informoval aj o cenách leteniek (jeden dospelák a dvaja mládežníci). Pre zaujímavosť spomeniem, že na Slovensku mi ponúkali letenky za 120.000,-Sk s odletom z Bratislavy alebo Viedne. Nakoniec som si vyhliadol (http://www.letuska.cz) spiatočný let z Prahy cez Helsinky do Osaky (KIX) za 68.000,-Kč. Ďalej bolo treba zistiť možnosti ubytovania v Osake a vyhliadol som si (http://www.hostelsweb.com) hotel Raizan. Pravidelne som sledoval počasie v Osake (teplota vzduchu udávaná vo Fahrenheitoch nikdy neprekročila R. Bradburyho 451 F). Zhromažďoval som informácie o turisticky zaujímavých miestach v Osake (http://www.tourism.city.osaka.jp/en/enjoy_osaka) ako je Osaka Castle, Shiten'no-ji Temple, Osaka Kaiyukan Aquarium, Osaka Maritime Museum, WTC, ..., zháňal možnosti najlacnejšej dopravy v Osake (One Day Pass), dopravu z letiska Kansai International Airport (KIX) (http://www.kansai-airport.or.jp/english/index.htm) do Osaky, zisťoval adresy SR a ČR ambasád a tak podobne.

5.7.2005 som sa dozvedel, že v Japonsku je sieťové napätie 110V. To som už mal pripravený slovenský varič jednoplatničku a ponorný varič na kávu.

Až do 6.7.2005 sme nevedeli či vôbec do Osaky pôjdeme. 7.7.2005 som v Prahe kúpil letenky, 8.7.2005 som nás v Dolnom Kubíne poistil, zásobil sa liekmi od bolesti, horúčky, hnačky, ... a oznámil chalanom, že v pondelok 11.7.2005 definitívne letíme z Ruzyňského letiska. Preventívne som si pribalil aj fľašu slovenskej slivovice.