Február 2016

Mestské divadlo Žilina

Dňa 2. februára 2016 sa veľká sála Mestského divadla v Žiline zaplnila mladými ľuďmi. V programe divadla bola aktuálna hra od mladej slovenskej dramatičky Zuzany Ferenczovej v réžii Antona Šulíka Vyskočiť z kože. Je to hra o deťoch, ktoré majú veľký problém. Hlavná hrdinka, ktorú stvárnila mladá slovenská herečka Ivana Kubáčková, svoj problém za pomoci svojich kamarátov zvládla.

35 žiakov z našej školy ( z 9.A, 9.B a 8. triedy ) navštívilo toto predstavenie s vyučujúcimi Renátou Kadučákovou a Máriou Zimmermannovou.

Po predstavení mali žiaci možnosť prejsť sa po historickom námestí Žiliny a po krátkom oddychu a občerstvení sa plní nových dojmov a zážitkov v popoludňajších hodinách vrátili domov.

ZM

Exkurzia do Oravskej knižnice v Dolnom Kubíne

Žiaci 5. ročníka sa dňa 9. 2. 2016 spolu so svojou triednou učiteľkou R. Kadučákovou vybrali na exkurziu do Oravskej knižnice Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne.

Po príchode do vynovenej knižnice všetkých privítala p. Kazimírová, ktorá už niekoľko rokov našim žiakom robí sprievodkyňu svetom kníh, oboznamuje so životom spisovateľov, rozpráva o krásnych slovenských zvykoch a tradíciách na besedách v škole i v knižnici.

Piataci sa s chuťou prešli po všetkých oddeleniach knižnice, vypočuli si veľa nových informácii a na záver si urobili pohodlie na detskom oddelení, kde na chvíľku stratili pojem o čase a ponorili sa do čítania všetkého čo im prišlo pod ruku.

V dnešnom pretechnizovanom svete , kde nám neodmysliteľných spoločníkov robia počítače a mobilné telefóny, toto dopoludnie pôsobilo trochu inak...voňalo stránkami kníh a tichom.

Ďakujeme za pekný deň.

Mgr. R. Kadučáková

Návšteva 3D kina v Žiline

Dňa 23.2.2016 sme sa spoločne s piatakmi v popoludňajších hodinách zúčastnili výletu do krajského mesta Žiliny, kde sme navštívili 3D kino. V 3D kinosále sme si pozreli film Robinson Crusoe. Po odvysielaní sme navštívili nákupné centrum Max, kde sma občerstvili a nakúpili nejaké drobnosti.

Domov sme sa vrátili vo večerných hodinách plný príjemných zážitkov z pekne prežitého popoludnia. Ďakujeme !

Napísala Mária Adamcová, žiačka 6.triedy, upravila Mgr. R.Kadučáková