December 2016

Tvorivé vianočné dielne

Čas Vianočný, čas radostný...

V našej MŠ sme si spríjemnili jeden podvečer (01.12.2016) kde sme spolu s deťmi a rodičmi vyrábali vianočné ozdoby, ktorými sme potom Vianočný stromček ozdobili. Deti sa tešili, že práve s rodičmi mohli spolu tvoriť.

Prajeme si, aby každý si počas Vianoc našiel to miesto a priateľov, ktoré ho poteší a naplní radosťou, láskou a šťastím.

So sv. Mikulášom aj Zlatá rybka

Na sv. Mikuláša sa k nám doplavili herci z divadla Clipperton s inscenáciou rozprávkovej hry "Zlatá rybka". Skvelí účinkujúci priblížili deťom známy príbeh o rybárovi a jeho nenásytnej žene, ktorý popretkávali upútavkami z reklám súčasnej televízie. Pri sledovaní sme si uvedomili, že peniazmi, zlatom a slávou sa nikto šťastným nestane a chamtivosť je slepou uličkou vedúcou len do záhuby.

Celé predstavenie sa nieslo v príjemnej a veselej atmosfére. Naši žiaci odmenili úžasný herecký výkon radostným potleskom.

Veríme, že odkaz sv. Mikuláša i Zlatej rybky nás opäť presvedčil, že skutočné šťastie sa ukrýva v priateľstve, vzájomnej láske a porozumení.

(mš)

Mikuláš v MŠ

Aj tento rok k nám zavítal sv. Mikuláš. Deti sa predstavili svojim programom za vedenia p. učiteliek.Deti boli za svoje výkony odmenené potleskom a samozrejme aj darčekom, ktoré priniesol sv. Mikuláš. Mikulášovi sa tiež predstavenie páčilo, deti pochválil a prisľúbil, že sa už teší o rok, kedy nás opäť navštívi.

M. Furjelová zást. MŠ