December 2017

Predvianočný koncert

Dňa 1. decembra sa v telocvični ZŠ uskutočnil vianočný výchovný koncert. Svoje hlasy nám spolu s vianočnými piesňami predviedla dvojica Jaro Gažo a Radko Pažej. Telocvičňou sa niesli známe piesne a koledy ako Tichá noc, Poďme bratia do Betlema, Rolničky, rolničky a mnohé iné. Vládla tam pravá vianočná atmosféra. Pesničky boli doplnené textom, takže sme si všetci zo srdca zaspievali. Ani naše deti sa nedali zahanbiť a zaspievali vianočné pesničky. Svoje krásne chlebnické hlasy nám predviedli: Emka Strážnická z 1.triedy, Majka Stacherová z 2.triedy a naše ôsmačky, ktoré doprevádzali na gitarách Miriam Stašová a Annamária Janíková s piesňou- Vánoční. Žiaci odchádzali z koncertu s dobrým pocitom a kúskom Vianoc v srdci.

(ts)

na sv. Mikuláša...

Svätý Mikuláš na ceste k deťom zavítal aj do našej školy. Žiaci ho ubezpečili, že v tento deň "neučí sa, neskúša sa" a preto ho privítali básničkami, pesničkami i hrou na klavíri. Jeho anjeli ich odmenili sladkosťou a niektorých nezbedníkov trošku postrašili aj čertíci.

Vianočné medovníky

S blížiacimi sa vianočnými sviatkami sa spája aj pečenie medovníkov. A tak si žiaci 7. ročníka vyhrnuli rukávy a s receptom sa pustili do práce. Niekto vážil, niekto miesil, vykrajoval, či umýval riady, ale každý priložil ruku k dielu. Na voňavých koláčikoch si zaslúžene pochutnali nielen žiaci, ale ponúkli i svojich učiteľov a pani kuchárky.

Fyzikálna a chemická show

Vyučovanie predmetov fyzika a chémia môže byť aj zábavné. Presvedčili sme sa o tom 15. decembra 2017, kedy k nám zavítala Škola hrou. Interaktívnou formou si naši žiaci vyskúšali výrobu zaujímavých hmôt a odhaľovali tajomstvá rôznych fyzikálnych a chemických pokusov.