November 2017

Hrová činnnosť v MŠ

Jeseň v MŠ

V záujmových činnostiach žiaci počas jesenného obdobia vytvárali venčeky, na ktoré použili nazbierané listy. Ďalej sme si spravili výstavu tekvíc, kde starší žiaci vydlabávali tekvicu a dozdobili ju a mladší žiaci vyzdobili v skupinách tekvice podľa vlastnej fantázie.

K jeseni patria aj strašiaky. Žiaci boli veľmi kreatívny pri tvorení vlastných strašiakov, však to vidíte aj na fotografiách.

Príprava na zimu a Vianoce v MŠ

Počas novembra sme spoločne tvorili rôzne zimné a vianočné dekorácie, ako napríklad: darčeky z roliek toaletného papiera, adventný strom z kartóna, snehuliakov z ponožiek a snehuliakov z drevených lekárskych špachtlí. Žiaci boli veľmi kreatívny a činnosti sa im veľmi páčili. Ako vidíte, žiaci sa v ŠKD nenudia :)

Spomínali sme aj v škole

Sviečka za nenarodené deti je projekt, ktorý zabezpečuje každý rok Fórum života. Jeho cieľom je podnietiť ľudí, aby si v novembri, okrem svojich zosnulých, spomenuli aj na nenarodené deti. Táto kampaň má tri rozmery: vzdelávací, duchovný a praktický. Duchovným rozmerom je modlitba za Božie milosrdenstvo pre nenarodené deti. Vzdelávacia časť sa zameriava na osvetu. "Momentom, ktorý spája duchovný rozmer kampane s praktickým, je symbolická sviečka, ktorú na pamiatku zomrelých nenarodených detí môžeme zapáliť a umiestniť 2. novembra v oknách našich domovov", hovorí koordinátorka projektu Anna Siekelová. Aj my sme si v škole spomenuli, pomodlili sa a zapálili sviečku v tento deň. Veď ako jedna žiačka napísala: "Vzdajme úctu životu!"

(ts)