Február 2020

V zdravom tele zdravý duch

V období chrípky si rozprávame, čo robiť pre naše zdravie. Tento týždeň sa veľa hýbeme, cvičíme a rôznymi inými aktivitami podporujeme povedomie o zdravom životnom štýle. Našu imunitu sme podporili aj plným košíkom ovocia, ktoré priniesli deti. Dúfame, že aj vďaka tomu ľahko pre konáme chrípkové obdobie.

Na návšteve v ZŠ

Dňa 19. februára sme navštívili našich kamarátov v 1. triede. Oboznámili sme sa s tým, ako prebieha hodina čítania.Takisto aj naši predškoláci ukázali, čo všetko už ovládajú. Deťom sa v ZŠ veľmi páčilo a keď už vedia, čo ich čaká, veľmi sa tam tešia.

Marcela Pucovenová

Predmety a ich vlastnosti

Všade okolo nás sú predmety, ktoré sú vyrobené z rôznych materiálov. Na túto tému sme si aj my pripravili všetky potrebné materiály, ktoré sme najskôr identifikovali a hor sa do veselého tvorenia. Deti boli kreatívne a takéto činnosti ich veľmi bavia.

(Kurčinková)

Tohoročná zima je veľmi skúpa na sneh

Tohoročná zima je veľmi skúpa na sneh, ale nám sa prvý krát a možno aj posledný krát podarilo vyšantiť sa na snehu. Deti mali veľkú radosť a pri kĺzaní im očká len tak žiarili. Škoda, že nám počasie viac nepraje.

HODINA O ČERVENOM KRÍŽI

Dňa 11. februára 2020 žiačky zo zdravotníckeho krúžku pod vedením p. učiteľky Šimkovej prezentovali žiakom našej školy poslanie Červeného kríža vo svete. Z pripravenej prezentácie sa dozvedeli nielen o histórii ČK, ale aj o rôznych situáciách, kedy je pomoc ČK veľmi potrebná. V závere si žiaci mohli otestovať svoje poznatky o význame tejto dôležitej medzinárodnej organizácie.

Kristína Špavorová, 9. roč., Lucia Spišiaková, 8. roč.

Fašiangová veselica

Posledná fašiangová sobota sa v našej škole niesla v duchu zábavy, športu a dobrého jedla. Pani učiteľky si pre žiakov pripravili rôzne súťaže, či už športové alebo tanečné. Smäd sme zahnali výbornou ovocnou šťavou a hlad šiškami, makovými koláčmi a zamaškrtili sme si aj na pukancoch. Po občerstvení čakala deti skvelá, sladká tombola s prekvapením. Vyhralo každé jedno dieťa aj vďaka sponzorom Marte Kupkárovej - Obchodík pod kostolom a pani Márii Huňovej. Zo soboty sme mali obrovskú radosť. S vôňou šišiek a úsmevom na tvári sme sa všetci v popoludňajších hodinách rozišli ku svojim rodinám, a tak sme sa rozlúčili s veselým fašiangovým obdobím.

Pani učiteľky: Janíková, Spišiaková, Sárená, Sviteková, Straková, Sojčáková