September 2019

V plnom prúde

Naši škôlkári už v plnom prúde objavujú a poznávajú svet okolo seba. Ako hrdí Slováci sa oboznamovali s našou krajinou, poznávali rôzne kúty Slovenska a objavovali rôzne zaujimavosti o našej vlasti. Veľa nového sa naučili, ale aj odovzdávali informácie svojim kamarátom.

Marcela Pucovenová

Trieda motýliky

Počas prvých týždňov v materskej škole sme sa oboznámili s materskou školou, s rôznymi témami, spoznali sme nových kamarátov a zažili plno nových vecí. A tak sme si postupne zvykli na pobyt v materskej škole.

(Trieda: Motýliky)

26. september - Svetový deň mlieka v školách

Svetový deň mlieka v školách je každoročnou medzinárodnou udalosťou. Podstatou tohto dňa je pripomenutie si významu mlieka v školách. Je to spôsob, ako upozorniť žiakov na dôležitosť pitia mlieka v školách a na jeho zdravotné prínosy pre rastúce deti. Tentokrát sme sa zamerali na konzumáciu mliečnych výrobkov. V 4.,6. a 7. ročníku sme vlastnoručne pripravovali mliečny puding. Žiaci 9. ročníka sa odhodlali na pečenie ,,Krtkovej torty", ktorej základ pozostával z mliečnych výrobkov. Nielenže nám všetkým chutilo, ale získali sme aj nové skúsenosti a zážitky.